pełnia

i

Autor: Canva

Astronomia

Pełnia Księżyca w czerwcu 2024 będzie wyjątkowa. Na niebie pojawi się Truskawkowy Księżyc

2024-06-21 15:40

Dawniej obserwacje faz Księżyca służyły rolnikom i ogrodnikom, którzy odmierzali czas do zbioru plonów. W dzisiejszych czasach, dla wielu osób, Pełnia Księżyca jest idealnym momentem na manifestacje i afirmacje. Są również tacy, dla których największą atrakcją jest obserwowanie tego wyjątkowe zjawiska. Kiedy i o której będzie Truskawkowy Księżyc? Skąd wzięła się jego nazwa?

Pełnia w czerwcu 2024, a w zasadzie jej nazwa, w ogromnym stopniu rozbudza wyobraźnię i niesamowicie ekscytuje. Truskawkowy Księżyc 2024 pojawi się na niebie pod koniec miesiąca i zachwyci wszystkich swoją mocą. Znajdź chwilę, aby oderwać się od codziennych obowiązków i zanurz się w magicznej atmosferze tego wyjątkowego zjawiska. Czeka nas niesamowita noc, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Pełnia Księżyca w czerwcu 2024 zapowiada się wyjątkowo malowniczo. Znana jako Truskawkowy Księżyc, będzie ozdabiać nocne niebo, zachwycając miłośników astronomii i romantyków na całym świecie. W tym czasie warto skupić się na edukacji i rozwijaniu swoich pasji. Nauka będzie przychodziła z ogromną łatwością, a to, co wcześniej wydawało się nie do przeskoczenia okaże się pestką.

Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Te trzy znaki będą miały wyjątkowy rok

Truskawkowy Księżyc - pełnia Księżyca w czerwcu 2024

Truskawkowy Księżyc 2024 to tradycyjna nazwa pełni w szóstym miesiącu roku,. Co ciekawe jej nazwa nie odnosi się do jego koloru Księżyca, ale do okresu zbioru truskawek. Nazwa jest jedynie symboliczna. Niestety podczas pełni Księżyca naturalny satelita Ziemi nie będzie czerwony, lecz tradycyjnie - biały. Jego nazwa wywodzi się z kultury indiańskich plemion Algonkinów, które każdej pełni nadało niepowtarzalną nazwę, związaną z daną porą roku. Czerwcowa, truskawkowa pełnia Księżyca wiąże się z rozpoczynającym się w tym czasie sezonem na truskawki. Niektórzy określają to zjawisko również jako Różany lub Gorący Księżyc.

Czerwiec 2024 - kiedy obserwować Truskawkowy Księżyc?

W 2024 roku pełnia Księżyca przypada na 22 czerwca. Będzie to doskonała okazja do podziwiania nocnego nieba, które w tym okresie jest szczególnie czyste i przejrzyste. Aby w pełni docenić to zjawisko, warto znaleźć miejsce z dala od miejskich świateł, które mogą zakłócać widoczność. Największe wrażenie Księżyc będzie robił o 3:10 w nocy.