Księżyc

i

Autor: Pixabay

Pełnia Księżyca listopad 2022 - kiedy? Czy dzisiaj jest pełnia Księżyca?

2022-11-08 17:23

W listopadzie nie możemy narzekać na brak zjawisk astronomicznych. Przed nami pełnia Księżyca, która nazywana jest Pełnią Bobra bądź Mroźnym Księżycem. Podpowiadamy, kiedy należy spojrzeć w niebo, by zobaczyć Srebrny Glob w pełni jego blasku. Listopadowej pełni przypisywane są magiczne właściwości!

Spis treści

  1. Pełnia Księżyca listopad 2022 - data

Pełnia Księżyca - kiedy jest w listopadzie 2022? Ludzie od zarania dziejów interesują się fazami Księżyca. Już na kilka dni przed pełnią, kiedy naturalny satelita Ziemi nabiera kształtu i świeci pełniejszym blaskiem, internauci poszukują informacji na temat tego, kiedy dokładnie będzie on widoczny w całej swojej okazałości. Listopadowa pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami, co widać na niebie. Z każdym dniem powierzchnia Srebrnego Globu jest lepiej oświetlona. Astronomowie nazywają fazę przybliżającą nas do pełni księżycem garbatym przybierającym. Historycznie pełnia Księżyca w listopadzie określana jest jako Mroźny Księżyc, co stanowi nawiązanie do pogody w tym miesiącu, ale również jako Pełnia Bobrów. Ta druga nazwa ma związek z polowaniami, jakich dokonywali rdzenni Amerykanie. 

Zaćmienie Księżyca - LISTOPAD 2022. Czy zobaczymy je w Polsce?

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Pełnia Księżyca listopad 2022 - data

Czy dzisiaj jest pełnia Księżyca? Listopadowy Księżyc świeci coraz jaśniej na niebie, co oznacza, że zbliża się pełnia. Jako że fazy Srebrnego Globu są nieustannie przedmiotem badań naukowców, wiemy, że listopadowa pełnia Księżyca wypada dokładnie 8 listopada 2022 roku. Właśnie tej nocy możemy mieć problemy z zaśnięciem i narzekać na bezsenność. Astronomowie podkreślają nawet, że w związku z siłą pełni Mroźnego Księżyca czekać nas może rozchwianie emocjonalne.

Sonda
Czy masz problemy ze snem podczas pełni księżyca?