Pełnia Bobrzego Księżyca 2020 - fenomenalne zjawisko na niebie 30 listopada

2020-11-30 10:41
Pełnia Księżyca
Autor: Pixabay.com

Przedostatnia pełnia Księżyca 2020, której towarzyszyć będzie fenomenalne zjawisko zbliża się wielkimi krokami. Kiedy warto spojrzeć w niebo i czego na nim wypatrywać? Więcej o pełni Bobrzego Księżyca znajdziecie na ESKA.pl!

Bobrzy Księżyc 2020 będzie przedostatnią pełnią Księżyca w tym roku. Co więcej, towarzyszyć jej będzie bardzo rzadkie zjawisko, o którym więcej przeczytacie na ESKA.pl. Kiedy pełnia w listopadzie 2020? Najbliższa pełnia Księżyca będzie mieć miejsce już 30 listopada tego roku,  a co warto wiedzieć, będzie wiązało się z nią równie atrakcyjne zjawisko. Okazuje się, że oprócz pełni Księżyca w listopadzie będziemy mogli podziwiać także częściowe zaćmienie Srebrnego Globu, natomiast w późniejszym okresie grudnia będzie można spodziewać się całkowitego zaćmienia słońca. Niestety zarówno częściowego zaćmienia, jak i całkowitego nie będzie można zaobserwować z Polski. Ujrzeć je będą mogli tylko i wyłącznie mieszkańcy wysp Galapagos, Chile oraz Argentyny. W Polsce przy dobrej pogodzie będziemy mogli zauważyć pełnię Księżyca już 30 listopada 2020 roku, z czego o godzinie 10:32 nastąpi maksimum tego fenomenalnego zjawiska. 

Pełnia Bobrzego Księżyca 

Pełnia Księżyca w listopadzie 2020 nazywana jest Księżycem Bobra lub Bobrzy Księżycem , a sama nazwa wzięła się stąd, że zwierzęta w tym czasie budują zimowe zapory. Niekiedy można także spotkać się z nazwą Szronowa pełnia, ze względu na warunki atmosferyczne panujące w listopadzie. 

Horoskop urodzeniowy
Najnowsze