Pasterka 2022 w TV i ONLINE. Gdzie i o której oglądać?

2022-12-24 15:07
Kościół
Autor: pixabay Boże Narodzenie 2022 - o której Pasterka ONLINE?

Pasterka jest jedną z najważniejszych kościelnych tradycji, która upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy udających do Betlejem, aby powitać Jezusa Chrystusa. Czy można obejrzeć Pasterkę online? Gdzie i o której będzie transmitowana Pasterka? Podpowiadamy wszystkim zainteresowanym!

Przed nami święta Bożego Narodzenia - jedno z najważniejszych świąt dla katolików, którzy tego dnia świętują narodziny Jezusa Chrystusa. W tym czasie odbywają się liczne, tradycyjne obrzędy, do których należy wspólne kolędowanie, zasiadanie przy wigilijnej kolacji, łamanie się opłatkiem, czy udział w Pasterce. To msza święta, która ma wielkie znaczenie w katolickiej tradycji i nazywana jest inaczej "mszą pasterską". Odbywa się ona o północy, aby z 24 na 25 grudnia upamiętnić czas oczekiwania na narodziny Chrystusa i uczcić wędrówkę pasterzy, którzy długo szli do Betlejem, aby pokłonić się Panu.

Boże Narodzenie 2022 - gdzie zobaczyć Pasterkę online?

Pasterka jest mszą świętą, w której udział nie jest nakazany przez Kościół - to oznacza, że w uroczystości można uczestniczyć według własnego uznania. Co jednak z ludźmi, którzy chcieliby uczestniczyć w mszy, jednak z różnych względów nie mogą udać się do kościoła? W czasie pandemii popularne stały się msze online, które nadal cieszą się ogromną popularnością, ponieważ wychodzą naprzeciw tym, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w uroczystościach.

Transmisje Pasterki będzie można zobaczyć w telewizji i na YouTubie. Podajemy dokładne godziny i miejsca nadawania Mszy Pasterskiej w sobotę, dnia 24 grudnia 2022.

TVP1 i TVP3:

  • 19:25 - Uroczysta pasterka z Watykanu z udziałem papieża Franciszka
  • 23:55 - Pasterka z kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce

YouTube:

Pasterka potrwa 90 minut.

Sonda
Będziesz uczestniczyć w Pasterce 2022?
FIT KALENDARZ ADWENTOWY, ŚWIĘTA POLAKÓW, ODJECHANE PREZENTY I PRZEPIS NA RAPOWY HIT | ESKA XD #063
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze