PANTU Handpan Festiwal

i

Autor: Materiały prasowe

Festiwale 2024

PANTU Handpan Festiwal - bilety, data i miejsce wyjątkowego wydarzenia

2024-04-02 14:15

Cztery dni handpanowego szaleństwa przed nami! Na trzech scenach wystąpi szereg przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny muzycznej m.in. Nadishana, Maja Wlazły, Łukasz Dembiński, Krill Osherov czy Orion Orient. Poza doznaniami muzycznymi czekają na uczestników improwizacje, warsztaty, strefa zakupów, strefa relaksu i oczywiście coś dla podniebienia - strefa gastro.

Handpan to najmłodszy, bo liczy zaledwie dwadzieścia lat, idiofoniczny (samogrający) instrument na świecie. Wywodzi się z Europy, choć dźwięki, jakie wydaje, mogą kojarzyć się z mistycznymi, odległymi krajami. Pojawienie się handpana jako instrumentu perkusyjnego, należy określić mianem rewolucji, porównywalnej do powstania pozostałych, znamiennych dla ludzkości instrumentów muzycznych. Gra na handpanie polega na delikatnym uderzaniu palcami poszczególnych dźwięków na instrumencie. Jego brzmienie przypomina połączenie fortepianu, dzwonów, harfy i perkusji. Handpan wibruje, dźwięcznie masując ciało i umysł.

O festiwalu słów kilka

Popularność handpana na świecie, wzrosła na przestrzeni ostatnich kilku lat tak bardzo, że nie możemy zawieść jego miłośników i czujemy się w obowiązku zorganizować pierwszy w Polsce festiwal muzyczny poświęcony temu magicznemu instrumentowi.

Po czasie pandemicznej izolacji ludzie są spragnieni interakcji oraz wspólnej twórczej  kreacji, dlatego chcemy stworzyć festiwal pozwalający celebrować życie w sposób przyjazny, świadomy i rozwijający. Festiwale stały się w ostatnich latach częścią kultury masowej dostarczającej wartość edukacyjną, rozrywkową, turystyczną, a przy okazji przynoszącej profity organizatorom i sponsorom.

PANTU Handpan Festiwal - atrakcje

4 dni handpanowego szaleństwa!

Występy artystów: Koncerty przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

3 sceny muzyczne: Eklektyczne sety DJ-skie, w otulinie drzew, nad mikrorzeczką, czyli wszystko to, co pozwoli bez skrępowania oddać się najwspanialszej z terapii: TAŃCOM.

Improwizacje: Improwizacje to serce każdego festiwalu, nieoczekiwane momenty, gdzie muzyka tworzy się na żywo, a granice między wykonawcami a publicznością zacierają się.

Warsztaty: Nauka gry na handpanie i innych instrumentach perkusyjnych, a także zajęcia z jogi, tańca, body beat oraz różnorodne wykłady.

Strefa zakupów: Rękodzieło, twórcy instrumentów, odzież, kosmetyki, biżuteria i inne.

Strefa gastro: Strefa dbająca o ciało fizyczne uczestników festiwalu.

Strefa relaksu: Masaże, tatuaże, terapie alternatywne.

PANTU Handpan Festiwal - kiedy i gdzie?

PANTU Handpan Festiwal odbędzie się w Stefanowie między Warszawą a Łodzią (Młyn “Dolina Pięciu Stawów” Stefanów, woj. łódzkie). To miejsce w środkowej części Polski, z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu natury. Lokalizacja Festiwalu PANTU w  Polsce, w centrum Europy to atut wydarzenia, gdyż staje się dogodną destynacją dla gości z zagranicy. Termin: 27-30 czerwca 2024.

Bilety na festiwal można nabyć na stronie zrzutka.pl