Opole 2020 - zmiany w konkursie! Co warto wiedzieć o wydarzeniu?

2020-08-03 11:05 Patrycja Obarowska
Opole 2020 - koncerty: DEBIUTY i PREMIERY. Wykonawcy, którzy powalczą o nagrody [LISTA]
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER / EAST NEWS Opole 2020 - koncerty: DEBIUTY i PREMIERY. Wykonawcy, którzy powalczą o nagrody [LISTA]

Opole 2020 - zmiany w konkursie, o których musisz wiedzieć! Jak będzie wyglądać 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole i co dokładnie ulegnie zmianie? Drastyczna modyfikacja w konkursie Premiery już na ESKA.pl!

Opole 2020 zbliża się wielkimi krokami! To już 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole, który będzie kilkudniową muzyczną petardą. Niezapomniane 4 dni koncertów, podczas których poznamy najlepszy debiut, a także najciekawszą premierę ostatniego roku oraz usłyszymy wielu wybitnie uzdolnionych artystów. Opole 2020 odbędzie się zaraz po tegorocznych wakacjach, ponieważ całe wydarzenie rozegra się pomiędzy 04-07 września. Okazuje się jednak, że nadchodzący festiwal nie będzie organizowany do końca zgodnie z tradycją i w momencie rywalizacji o drugi tytuł, czyli najciekawszą premierę ostatniego roku możemy spodziewać się znaczących zmian. O co chodzi dokładnie? Jakiś czas temu poznaliśmy dziesięć utworów nominowanych w konkursie Premiery. Lista ta jednak uległa zmianie, ponieważ organizator został zmuszony do zdyskwalifikowania jednej z piosenek, ponieważ rzekomo była ona niezgodna z regulaminem. Usunięty z listy premier został Gromee ze swoim utworem Powiedz Mi, który powstał przy współpracy z Anią Dąbrowską i Abradabem.

Opole 2020 - zmiany w konkursie Premiery 

Okazuje się, że lista premier uległa zmianie i Gromee ze swoim singlem Powiedz Mi został z niej usunięty. Z racji, że Telewizja Polska nie zamieściła aktualnego regulaminu konkursu Premiery, możemy się tylko domyślać, że dyskwalifikacja utworu Powiedz mi jest spowodowana tym, że była ona opublikowana w wersji anglojęzycznej w ubiegłym roku.

INNA w ekskluzywnym występie na ESKA.pl. Ten koncert porwie Was do tańca!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze