Ona Tańczy Dla Mnie po kaszubsku - przeróbkę wspierał sam Weekend. Pora na My Słowianie? [VIDEO]

2014-06-21 19:15

Ona Tańczy Dla Mnie po kaszubsku to przeróbka, która skutecznie przypomniała internautom o hicie Weekendu. Przeróbkę Ona Tańczy Dla Mnie w języku kaszubskim nagrały dziewczyny z zespołu Kaszubianka. Ona tyńcyje dlô mie to dopiero początek ich coverowej twórczości. Będą My Słowianie po kaszubsku? Więcej na ESKA.pl!

Przeróbka Ona Tańczy Dla Mnie po kaszubsku, czyli Ona tyńcyje dlô mie, to nowy hit internetu. Zespół Kaszubianka Ona Tańczy Dla Mnie w języku kaszubskim nagrał za zgodą samej grupy Weekend, która jest ponoć zachwycona taką odsłoną swojego przeboju.

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się w sieci, dziewczynom z Kaszubianki Ona Tańczy Dla Mnie na kaszubski przetłumaczyła ich nauczycielka tego języka.

W ten sposób Ona tyńcyje dlô mie obala stereotyp, że język kaszubski to tylko folkowe przyśpiewki. Kaszubianka na fali swojego sukcesu z przeróbką Ona Tańczy Dla Mnie już planuje kolejne nagrania.

>>> Koncertowy rozkład jazdy 2014 - Polska. Gdzie i kiedy zagrają największe gwiazdy?

W planach jest ponoć kaszubska wersja My Słowianie Donatana i Cleo, jeśli tylko autorzy tego hitu wyrażą zgodę. ESKA.pl z kolei proponuje Kaszubiance nawiązać współpracę z Natalią Szroeder, która przy każdej okazji promuje język kaszubski. Chcielibyście zobaczyć taką kolaborację?