Od kiedy zaczyna się adwent 2022? Ile trwa? Co to jest?

2022-11-23 14:56
Adwent
Autor: Pixabay

Przed nami pierwsza niedziela adwentowa. Czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa to dla wszystkich katolików bardzo wyjątkowy okres w roku. Adwent oficjalnie rozpoczyna nowy rok liturgiczny, a także jest czasem refleksji nad własnym postępowaniem. Sprawdźcie, kiedy zaczyna się adwent 2022 i ile trwa.

Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie, kiedy zaczyna się adwent 2022, dobrze trafiliście. Widząc wzrost zainteresowania tematem w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, przychodzimy z odpowiedziami dotyczącymi tego wyjątkowego dla wszystkich wiernych okresu. Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, a jego początek ma miejsce na cztery niedziele przed 25 grudnia. Adwent jest też okresem, który rozpoczyna w kościele nowy rok liturgiczny. Dla chrześcijan to również czas refleksji nad swoim postępowaniem, zachęcający do przyznania się do błędów i wyrażenia chęci poprawy. W kościołach podczas adwentu odbywają się wyjątkowe nabożeństwa zwane roratami, w których udział biorą zarówno dzieci, jak i dorośli. Charakterystycznym elementem rorat jest zapalanie świecy zwanej roratką.

Śnieg i mróz na Boże Narodzenie 2022! Synoptycy mówią o białych świętach

Najpopularniejsze świąteczne piosenki 2021: hity na Boże Narodzenie [TOP 10]

Od kiedy adwent 2022?

W tym roku adwent rozpocznie się już w listopadzie, a nie w grudniu. Pierwsza niedziela adwentowa wypada bowiem już 26 listopada. Kolejne niedziele adwentowe będą natomiast świętowane 4, 11 oraz 18 grudnia. Co warte odnotowania, pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 2022 przypada właśnie w niedzielę. 

Adwent kończy się przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia, czyli w Wigilię.

Sonda
Czy adwent jest dla Ciebie ważnym okresem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze