O której godzinie Polska na Eurowizji Junior 2022? Kiedy Laura Bączkiewicz?

2022-12-11 12:56
Laura Bączkiewicz
Autor: AKPA

Kiedy Polska na Eurowizji Junior 2022? To już 20. edycja popularnego konkursu dla dzieci, w którym zobaczymy zmagania młodych wokalistów i wokalistek. Wśród uczestników nie zabrakło również Laury Bączkiewicz, która została reprezentantką naszego kraju. Czy wyśpiewa sobie zwycięstwo i stanie się posiadaczką wymarzonego trofeum? Tak prezentuje się kolejność występów!

Eurowizja Junior 2022 odbywa się w tym roku stolicy i największym mieście Armenii, czyli w Erywaniu. Już w niedzielę, 11 grudnia, reprezentanci szesnastu państw zaprezentują swoje umiejętności wokalne całemu światu. O tym, który uczestnik słynnego konkursu zwycięży, będą decydować głosy. Podobnie jak w poprzednich latach, widzowie będą mogli je oddawać za pomocą specjalnie przygotowanej strony internetowej vote.junioreurovision.tv, a cały proces głosowania został podzielony na DWA ETAPY. W tym roku Polskę reprezentuje 11-letnia Laura Bączkiewicz. Czy wokalistka powtórzy sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja Junior 2022 - transmisja w TV i online [KIEDY, GDZIE, GODZINA]

Eurowizja Junior 2022 - najwięksi faworyci 20. edycji konkursu

Eurowizja Junior 2022 - kiedy Polska? O której godzinie?

Godzina występu Laury Bączkiewicz jest już znana. Poznaliśmy również kolejność, w której zaprezentują się wszystkie państwa na tegorocznej Eurowizji Junior 2022. Podczas wydarzenia Polska wystąpi jako druga. Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00, a to oznacza, że na widowisko w wykonaniu młodej wokalistki nie będziemy musieli długo czekać - Laura Bączkiewicz zaśpiewa ok. godziny 16:15. Tak prezentuje się kolejność występów w konkursie i lista piosenek:

 1. Holandia: Luna – La Festa
 2. POLSKA: Laura Bączkiewicz – To The Moon
 3. Kazachstan: David Charlin – Jer-Ana (Mother Earth)
 4. Malta: Gaia Gambuzza – Diamonds in the Skies
 5. Włochy: Chanel Dilecta – BLA BLA BLA
 6. Francja: Lissandro – Oh Maman!
 7. Albania: Kejtlin Gjata – Pakez Diell
 8. Gruzja: Mariam Bigwawa – I Believe
 9. Irlandia: Sophie Lennon – Solas
 10. Macedonia Północna: Lara, Jovan i Irina – Zivotot e pred mene
 11. Hiszpania: Carlos Higes – Senorita
 12. Wielka Brytania: Freya Skye – Lose My Head
 13. Portugalia: Nicolas Alves – Anos 70
 14. Serbia: Katarina Savic – Svet Bez Granica
 15. Armenia: Nare – Dance
 16. Ukraina: Złata Dziunka – Nezlamna (Unbreakable)

Kim jest Laura Bączkiewicz?

Laura Bączkiewicz ma 11 lat. To młoda wokalistka, która mimo młodego wieku zdążyła już nie tylko stać się reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022, ale wziąć udział również w 5. edycji programu telewizyjnego The Voice Kids. Przy wsparciu Dawida Kwiatkowskiego dostała się do finału muzycznego show, ale ostatecznie nie udało jej się wygrać. Postanowiła spróbować swoich sił w programie "Szansa na sukces", który dał jej szansę pokazania sie na Konkursie Piosenki Eurowizji w Erywaniu. W niedzielę, 11 grudnia, zaśpiewa piosenkę pt. "To The Moon". Co więcej, każdy z widzów może wesprzeć Laurę swoimi głosami!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze