Chandelier

i

Autor: print screen YouTube Chandelier

O czym jest Chandelier Sia? Tekst i interpretacja utworu na ESKA.pl [VIDEO]

2014-12-04 18:26

Kolejny utwór w ramach cyklu 'O czym jest ta piosenka'. Tym razem pod lupę bierzemy utwór Sia. O czym właściwie śpiewa piosenkarka w utworze Chandelier? Tekst piosenki i jej interpretacje znajdziecie na ESKA.pl 

O czym jest utwór Chandelier? Piosenka jest singlem krążka pt. 1000 Forms of Fear. Premiera Chandelier miała miejsce 17 marca 2014 roku i od tamtej pory utrzymuje się na najwyższych miejscach list przebojów. Często też śpiewana jest przez uczestników muzycznych show. No dobrze, ale tak właściwie to o czym jest Chandelier? Tytuł w to w tłumaczeniu na język polski 'żyrandol' jednak utwór nie ma nic wspólnego z dekoracją wnętrz. Chandelier opisuje historię dziewczyny uzależnionej od alkoholu, która wiesza się na żyrandolu, prawdopodobnie podczas dzikiej imprezy. Sia nigdy nie potwierdziła, że utwór ten oparty jest na osobistych doświadczeniach, jednak faktem jest, że wokalistka wielokrotnie mówiła o swoim uzależnieniu od alkoholu i narkotyków. W 2010 roku Sia przeszła załamanie nerwowe i planowała nawet popełnić samobójstwo. Na szczęście z próba targnięcia się na życie została przerwana przez telefon od kogoś bliskiego. 

O czym jest piosenka Papierowy Ład - Donatana i Cleo<<<

Równie symboliczny jest teledysk Chandelier, w którym widzimy dziewczynkę, miotającą się w tanecznych ruchach po zaniedbanym mieszkaniu. Obraz i tekst stanowią całość. Całość tę można odczytać jako historię artystki, która mimo wejścia w dorosłość, wciąż nie może pozbyć się swego wewnętrznego dziecka. 

Poniżej prezentujemy fragment tłumaczenia tekstu Chandelier: 

Imprezowiczki nie dajcie się skrzywdzić,

Nic nie czuję, kiedy (w końcu) ja się nauczę,

Położę to w dół, położę to w dół

 

Jestem jedna "w dobrym czasie zadzwoń

Telefon wydzwania, dobijają się do moich drzwi,

Ja czuję miłość, czuję miłość,

 

Jeden dwa trzy, Jeden dwa trzy, piję,

Jeden dwa trzy, Jeden dwa trzy, piję,

Jeden dwa trzy, Jeden dwa trzy, piję,

 

Raz po raz ,aż stracę rachubę,

 

Będę się huśtać na żyrandolu

Na żyrandolu

Będę żyć, jakby jutra miało nie być,

Jakby jutra miało nie być,

Będę latać, jak ptak przez noc,

Czuć zasychające łzy na twarzy,

Będę się huśtać na żyrandolu

Na żyrandolu