Nowa zasada Facebooka 2020 - o co chodzi? Mowa o kradzieży zdjęć!

2020-11-24 15:33 MK
Nowy Facebook. Jak go wyłączyć i przełączyć na starego FB?
Autor: pixabay.com Nowy Facebook. Jak go wyłączyć i przełączyć na starego FB?

Użytkownicy Facebooka mogą w ostatnich dniach natrafić na komunikat, z którego wynika, że udostępnienie posta gwarantuje ochronę przed wykorzystywaniem zamieszczonych na profilu zdjęć czy innych informacji przez zarządzających serwisem. Czy zamieszczenie posta rzeczywiście przed czymś chroni? Szczegóły znajdziecie na ESKA.pl.

Nowa zasada Facebooka - łańcuszek znów bije rekordy popularności wśród użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Co jakiś czas na stronie głównej można natrafić na identyczne posty publikowane przez naszych facebookowych znajomych. Ten, który teraz ponownie zyskuje na popularności dotyczy wprowadzenia nowych zasad, według których rzekomo zarządzający platformą będą mogli korzystać z czyichś postów i zdjęć.

- Pamiętajcie, że jutro zaczyna się nowa zasada Facebooka, na której mogą korzystać z Waszych zdjęć. Nie zapomnijcie, że termin mija dzisiaj! Może być wykorzystany w pozwach przeciwko tobie. Wszystko, co dzisiaj opublikowałeś - nawet wiadomości, które zostały usunięte. To nic nie kosztuje, wystarczy skopiować i wysłać, lepiej niż później żałować - tak brzmi początek oświadczenia.

Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

ESKA XD EXTRA

Nowa zasada Facebooka - czy to prawda?

- UWAGA. Facebook jest teraz organizacją publiczną. Wszyscy uczestnicy powinni zamieścić taką notatkę - można przeczytać w dalszej treści oświadczenia. Przypominamy, że podobne łańcuszki pojawiają się w sieci regularnie. Ich treść nie jest jednak zgodna z prawdą, zatem zamieszczanie ich na swoich profilach nie jest konieczne.

Łańcuszek
Autor: screen z Facebook.com
Najnowsze