Czy minerał to grzech?

i

Autor: Canva // screen z TikToka ks. Sebastiana Picura Czy minerał to grzech?

Noszenie TEGO na szyi to grzech? Ksiądz nie miał żadnych wątpliwości

2023-02-07 11:16

Jeśli jesteście użytkownikami TikToka, z pewnością kojarzycie księdza Sebastiana Picura, który w przystępny sposób dzieli się swoją wiedzą na temat wiary. Zapytany o to, czy noszenie minerałów na szyi to grzech, odpowiedział. Okazuje się, że tak, ale pod jednym warunkiem.

Czy noszenie minerałów to grzech? O to postanowił zapytać księdza Sebastiana Picura jeden z internautów obserwujących jego profil na TikToku. Służący w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie duchowny to prawdziwa gwiazda popularnej na całym świecie apki. Użytkownicy chętnie oglądają publikowane przez niego filmy nie tylko, by dowiedzieć się czegoś na temat wiary chrześcijańskiej, ale nierzadko również po to, by wejść z nim w polemikę. Ksiądz Sebastian nie boi się jednak konfrontacji i ze spokojem tłumaczy konkretne zagadnienia z perspektywy członka Kościoła. Ostatnio viralem stała się odpowiedź na pytanie dotyczące minerałów, a konkretniej noszenia ich na szyi. Ksiądz przyznał wprost, że jest to grzech, wskazując na konkretną sytuację.

Była przerażona na widok pudełka. To, co w nim znalazła, doprowadziło ją do łez

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Noszenie minerałów to grzech?

Z pewnością zauważyliście, że obecnie panuje moda na noszenie minerałów w formie biżuterii. Ich nosiciele często przypisują im magiczne właściwości. Jeden z użytkowników TikToka postanowił zapytać duchownego, czy wiara w nadprzyrodzone moce minerałów jest grzechem. Ksiądz wyznał, że tak.

Jeżeli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i wiąże z magią, to ich noszenie jest grzechem - odpisał.

Czym innym noszenie jest jednak minerału na szyi jako ozdoby.

Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny - wyjaśnił.

Sonda
Wierzysz w magię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE