zima w Polsce

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews

Długoterminowa pogoda na luty 2022. Czy sprawdzi się przysłowie 'idzie luty podkuj buty'?

2022-02-03 12:37

Idzie luty podkuj buty. Kolejny zimowy miesiąc za pasem, dlatego wiele osób zastanawia się jaka będzie wtedy pogoda. Czy czeka nas ocieplenie, czy może jednak sprawdzi się znane przysłowie i sypnie śniegiem jak nigdy? Sprawdźcie długoterminową pogodę na luty 2022 już teraz!

Pogoda na luty 2022 interesuje wiele osób. Przed nami najkrótszy miesiąc w roku, czyli luty który będzie trwać łącznie 28 dni. Co ciekawe za dwa lata, czyli w 2024 roku, miesiąc ten wydłuży się o jeden dzień, a to wszystko przez rok przestępny, który liczy nie 365 dni lecz 366. Razem ze zbliżającym się miesiącem pojawia się również znane przysłowie - idzie luty podkuj buty. Oznacza to, że w lutym zazwyczaj pogoda nie napawa optymizmem i potrafi nieźle zaskoczyć. Jak będzie tym razem? Jaka będzie pogoda w lutym 2022? Okazuje się, że długoterminowa prognoza synoptyków nie wygląda najlepiej. Szykują się siarczyste mrozy, śnieżne burze, wichury, a nawet skoki temperatur - miejscami nawet do 20 stopni Celsjusza!

Mandaryna szczera jak nigdy. Zdradziła nam wszystko!

Luty 2022 - długoterminowa prognoza pogoda

Według prognozy pogody przygotowanej przez IMGW, opady w lutym będą znajdować się w granicach normy. Przekroczone mogą zostać jednak na północno-wschodnich krańcach Polski. Dodatkowo okazuje się, że w lutym 2022 możliwe są anomalie pogodowe. Co to znaczy? Otóż analizy synoptyków wskazują, że w tym miesiącu temperatura będzie znajdować się powyżej wieloletniej normy o około 2-3 stopnie od normy klimatycznej. Możliwe są skoki temperatur od 10 do 15 stopni Celsjusza, a momentami nawet do 20°C. Choć może powiać wiosną, to oprócz tego spodziewane są mroźne i śnieżne dni, które znowu przypominać będą nam o zimie. Należy pamiętać jednak, że długoterminowa prognoza pogody potrafi płatać figle, dlatego należy sprawdzać ją najlepiej na bieżąco.

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...