Długoterminowa pogoda na luty 2022. Czy sprawdzi się przysłowie 'idzie luty podkuj buty'?

2022-02-03 12:37
zima w Polsce
Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews

Idzie luty podkuj buty. Kolejny zimowy miesiąc za pasem, dlatego wiele osób zastanawia się jaka będzie wtedy pogoda. Czy czeka nas ocieplenie, czy może jednak sprawdzi się znane przysłowie i sypnie śniegiem jak nigdy? Sprawdźcie długoterminową pogodę na luty 2022 już teraz!

Pogoda na luty 2022 interesuje wiele osób. Przed nami najkrótszy miesiąc w roku, czyli luty który będzie trwać łącznie 28 dni. Co ciekawe za dwa lata, czyli w 2024 roku, miesiąc ten wydłuży się o jeden dzień, a to wszystko przez rok przestępny, który liczy nie 365 dni lecz 366. Razem ze zbliżającym się miesiącem pojawia się również znane przysłowie - idzie luty podkuj buty. Oznacza to, że w lutym zazwyczaj pogoda nie napawa optymizmem i potrafi nieźle zaskoczyć. Jak będzie tym razem? Jaka będzie pogoda w lutym 2022? Okazuje się, że długoterminowa prognoza synoptyków nie wygląda najlepiej. Szykują się siarczyste mrozy, śnieżne burze, wichury, a nawet skoki temperatur - miejscami nawet do 20 stopni Celsjusza!

Mandaryna szczera jak nigdy. Zdradziła nam wszystko!

Luty 2022 - długoterminowa prognoza pogoda

Według prognozy pogody przygotowanej przez IMGW, opady w lutym będą znajdować się w granicach normy. Przekroczone mogą zostać jednak na północno-wschodnich krańcach Polski. Dodatkowo okazuje się, że w lutym 2022 możliwe są anomalie pogodowe. Co to znaczy? Otóż analizy synoptyków wskazują, że w tym miesiącu temperatura będzie znajdować się powyżej wieloletniej normy o około 2-3 stopnie od normy klimatycznej. Możliwe są skoki temperatur od 10 do 15 stopni Celsjusza, a momentami nawet do 20°C. Choć może powiać wiosną, to oprócz tego spodziewane są mroźne i śnieżne dni, które znowu przypominać będą nam o zimie. Należy pamiętać jednak, że długoterminowa prognoza pogody potrafi płatać figle, dlatego należy sprawdzać ją najlepiej na bieżąco.

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze