Niebo w październiku 2022 - spadające gwiazdy i częściowe zaćmienie słońca. Kiedy oglądać?

2022-10-04 11:57
Niebo
Autor: pixabay/FelixMittermeier

Niebo w październiku 2022 szykuje dla nas wiele niesamowitych zjawisk astronomicznych. Oprócz zaćmienia słońca, w najbliższym czasie będziemy mogli podziwiać również spadające gwiazdy. Co oprócz nich zaobserwujemy na październikowym niebie? Sprawdź, kiedy należy spojrzeć w niebo.

Jakie zjawiska astronomiczne będzie można oglądać w październiku 2022? Miłośnicy gwiazd i nieba poszukują informacji, kiedy będzie pełnia księżyca w październiku 2022 oraz kiedy będzie noc spadających gwiazd jesienią 2022. W październiku 2022 warto zanotować w kalendarzu kilka dat. Październikowe niebo 2022 i zjawiska astronomiczne, interesują wiele osób. W najbliższym czasie będziemy mogli oglądać zaćmienie słońca, spadające gwiazdy oraz wyjątkowa pełnię księżyca. Niebo w październiku 2022 będzie naprawdę zaskakujące i zafunduje nam wiele niesamowitych zjawisk astronomicznych.

Horoskop październik 2022 - rak, byk, lew, skorpion, strzelec. Wszystkie znaki zodiaku

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Październik 2022 - zaćmienie słońca

Kiedy będzie zaćmienie słońca w 2022? To jedno z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych zjawisk astronomicznych. Co prawda całkowite zaćmienie słońca będzie miało miejsce dopiero 7 października 2135 roku. Jednak mamy dla was dobrą wiadomość! W październiku 2022 będziemy mogli oglądać częściowe zaćmienie słońca. Spektakl rozpocznie się o godzinie 11:13, a zakończy około 13:30, w zależności od położenia geograficznego.

Pogoda w Polsce październik 2022 - jak będzie? Czy przyjdzie zima? [PROGNOZA]

Październik 2022 - spadające gwiazdy

Spadające gwiazdy w październiku 2022, to zjawisko, na które czekają nie tylko osoby zafascynowane niebem. Od 2 października i aż do 7 listopada będzie można zauważyć meteory z roju Orionidów, które wchodzą w górne warstwy atmosfery ziemskiej z prędkościami nieco około 65 km/sek. Maksimum ma miejsce 21 października. W jego trakcie możemy obserwować ok. 20-30 meteorów na godzinę.

Październik 2022 - niebo

Październikowe niebo 2022 zaskoczy nas wieloma, ciekawymi zjawiskami astronomicznymi. Jednym z nich będzie blask Jowisza. Największa planeta Układu Słonecznego na październikowym niebie potrafi naprawdę hipnotyzować. Za pomocą lornetki lub teleskopu możemy oglądać Jowisza oraz cztery jego galileuszowe księżyce w postaci drobnych punkcików tuż obok, które w tym miesiącu świecą wyjątkowo jasno i intensywnie.

Październik 2022 - pełnia księżyca

Kiedy będzie pełnia księżyca w październiku 2022? W październiku 2022 będzie miała miejsce Pełnia Myśliwych. Inne nazwy październikowej pełni to: Krwawy Księżyc, Księżyc Podróży i Więdnących lub Obumierających Traw. Pełnię Księżyca Myśliwych będziemy mogli podziwiać w nocy 9 października. Maksimum tego zjawiska będzie widoczne w niedzielny wieczór o godzinie 22:54.

Sonda
Lubisz oglądać spadające gwiazdy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze