Niebieski Księżyc 2020 - kiedy jest w październiku i jakie ma znaczenie?

2020-10-31 20:50 ek
pełnia księżyca
Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca w październiku 2020 pojawi się na niebie drugi raz! Niesamowite zjawisko nazywane Niebieskim Księżycem, dostarczy wszystkim obserwatorom sporo emocji i wrażeń. Kiedy zaświeci na niebie? Jakie znaczenie ma druga, październikowa Pełnia Księżyca? Szczegóły zdradzamy na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Niebieski Księżyc 2020 - znaczenie
  2. Niebieski Księżyc 2020 - DATA

Niebieski Księżyc 2020 - kiedy jest w październiku i jakie ma znaczenie? Każde zjawisko pojawiające się na niebie, budzi ogromne emocje. Nic dziwnego, takie widoki sprawiają, że nie tylko mocniej bije nam serce, ale również możemy podziwiać coś niecodziennego. Październik, to zdecydowanie jesienny miesiąc. Nie tylko dlatego, że liście nabierają złocistych barw, ale również ze względu na magiczne zachody słońca. Ponadto już pod koniec października, czeka na nas wyjątkowa Pełnia Księżyca, która nazywana jest również zjawiskiem Blue Moon, czyli z angielskiego Niebieski Księżyc.

W październiku 2020 roku miała miejsce Pełnia Księżyca Myśliwych. Jeśli ktoś pomyślał, że na następną musi trochę poczekać, jest w błędzie! Już pod koniec miesiąca na niebie pojawi się właśnie Niebieski Księżyc! Będzie to niesamowicie wyjątkowe zjawisko, ponieważ zobaczymy je na niebie pierwszy raz od 76 lat, czyli od II wojny światowej! Kiedy dokładnie oglądać Niebieski Księżyc i jakie znaczenie ma nadchodząca Pełnia?

Niebieski Księżyc 2020 - znaczenie

Druga Pełnia Księżyca w październiku to coś niesamowitego! Nie dość, że będzie widać ją w tym roku z całego globu, to jeszcze satelita usytuuje się w dużej odległości od Ziemi, dokładnie 405 290 km. Jakie znaczenie ma Pełnia Niebieskiego Księżyca? Otóż może ona wpływać na nasze życiowe podsumowania, a także być czymś przełomowym. To dobry czas na zmianę pracy lub nawet przeprowadzki do nowego miejsca. Możecie przygotować się na sporo niespodzianek i zmianę swoich planów!

Niebieski Księżyc 2020 - DATA

Niebieski Księżyc zaświeci na niebie już w październiku tego roku! To niesamowite zjawisko będziemy mogli podziwiać dosłownie na całym świecie, niezależnie od strefy czasowej. Wyjątkowa pełnia Księżyca będzie miała miejsce pod koniec miesiąca - dokładnie w Halloween 31 października 2020 roku, od godziny 15:51. Nie możecie tego przegapić!

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]
Najnowsze