Niebieski Księżyc 2020 - czy naprawdę ma taki kolor?

2020-10-31 16:00 ek
księżyc
Autor: pixabay.com

Niebieski Księżyc zaświeci na niebie już lada moment. To niesamowite zjawisko będzie można podziwiać nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach! Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy Niebieski Księżyc jest faktycznie niebieski? Odpowiedź na to pytanie poznacie na ESKA.pl. Możecie być w szoku!

Niebieski Księżyc 2020 - czy naprawdę ma taki kolor? Miesiąc październik obfituje nie tylko w złociste kolory, ale również wyjątkowe zjawiska na niebie. Najpierw mogliśmy podziwiać Pełnię Księżyca Myśliwych, a już lada moment naszym oczom ukaże się kolejna! Wielkimi krokami zbliża się ostatnia Pełnia Księżyca w październiku 2020. Będzie nią Niebieski Księżyc, znany również z angielskiego jako Blue Moon. Wyjątkowe i rzadko spotykane zjawisko, będziemy mogli podziwiać na całym świecie już 31 października w Halloween. Swoją kulminację osiągnie on tuż przed godziną 16, a dokładnie o 15:51. Dla niektórych może się wydawać, że to Pełnia taka jak wszystkie, otóż nie! Niebieski Księżyc będzie wyjątkowy pod każdym względem, a szczególnie wskazuje na to fakt, że dwie Pełnie Księżyca w jednym miesiącu to coś naprawdę niespotykanego. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, a ostatnia identyczna Błękitna Pełnia, miała miejsce 76 lat temu, czyli podczas II wojny światowej.

Jak wiadomo, kolor księżyca wpada w szarość, jednak nadchodząca Pełnia wywołuje wśród osób wiele pytań i wątpliwości. Czy Niebieski Księżyc faktycznie 31 października będzie obfitował w taki kolor? Czy może to jednak tylko nazwa?

Niebieski Księżyc 2020 - jaki ma kolor?

Czy Niebieski Księżyc naprawdę ma kolor niebieski? Jak wiadomo, każda Pełnia Księżyca ma jakąś nazwę, która coś oznacza. W przypadku Niebieskiego Księżyca kolor to tylko nazwa. W tym czasie Księżyc nie staje się błękitny, jest taki jak zawsze. Oczywiście dawniej zdarzało się, że planeta rzeczywiście wpadała w niebieski odcień, a działo się tak podczas erupcji wulkanów. Zjawisko występowało na tyle rzadko, że otrzymało nazwę Niebieskiego Księżyca - coś, na co trzeba długo czekać.

Pełnia Truskawkowego Księżyca
Najnowsze