Natalia Nykiel i niepokojące wideo Niech płonie. Fani są pod wrażeniem

i

Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Natalia Nykiel i niepokojące wideo Niech płonie. Fani są pod wrażeniem

Natalia Nykiel i niepokojące wideo Niech płonie. Fani są pod wrażeniem

2022-03-21 16:37

Niech płonie, czyli jeden z najcieplej przyjętych utworów z nowej płyty artystki. Nic dziwnego, że to właśnie do tego numeru powstał teledysk. Co się w nim dzieje? Przekonajcie się oglądając wideo już teraz.

Natalia Nykiel - piosenka Niech Płonie doczekała się teledysku. Fanów na pewno ucieszył ten fakt, bo mamy do czynienia z kontynuacją historii ze znanych już teledysków do Królestwa i Pętli. Warto dodać, że piosenka jest współpracą Natalii Nykiel z Królem, który wraz z Natalią odpowiada za warstwę liryczną utworu.

Natalia Nykiel - teledysk Niech płonie

Natalia Nykiel - płyta Regnum

Płyta Regnum to najbardziej osobisty krążek w karierze Natalii. Powstawał w trudnym czasie - kiedy zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od świata, stając pod przymusem konfrontacji z samymi sobą. Uniwersum „REGNUM” to świadoma i dojrzała kreacja, jednocześnie zawierająca się w trendzie dark romantic, ale opowiadająca także własną, nową historię. To podróż przez fantastyczną dystopię - niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą.

Natalia Nykiel przyzwyczaiła nas do tego, że każda jej kolejna płyta jest koncepcyjnym wydawnictwem. Tym razem poszła o krok dalej i z pomocą artystów Łukasza Zabłockiego i Zuzy Słomińskiej wykreowała wielowymiarowy audiowizualny świat, po wejściu do którego zrozumiemy, że nic nie będzie dla nas już tak oczywiste, jak mogłoby nam się wydawać.

ESKA LIVE - GRAMY DLA UKRAINY | Viki Gabor zaśpiewała na żywo!

Artystka wydała cztery single zapowiadające album. P.R.I.D.E., stanowił zaledwie wycinek niepokojącego uniwersum nowej ery. Pełen kolorów i niedopowiedzeń teledysk otworzył drzwi do świata, w jakim Nykiel porusza się na nowej płycie. Kolejnym singlem było psychodeliczne Królestwo, którym Natalia zabrała nas w mroczne zakamarki swojej nowej twórczości. Dużym zaskoczeniem po mocnych elektronicznych singlach było wydanie przejmującej ballady Epoka X z postapokaliptycznym teledyskiem oraz poruszającejTaka jak Ty. Singlem promującym album od dziś jest natomiast jedyny duet znajdujący się na krążku - List za Widnokrąg, w którym Natalii towarzyszy Piotr Rogucki.

Za produkcję trzeciego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Natalia i Fox. Artystka jest także w większości odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty, gościnnie jeden z tekstów napisał Król.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE