Szkoła Teledysków 2024

i

Autor: Materiały prasowe

POKAŻ SWÓJ TALENT

Nakręć klip dla Rubensa, Margaret albo Szarana! Trwa nabór do Szkoły Teledysków

2024-04-25 16:29

Szkoła Teledysków PL Music Video Awards to unikalny projekt filmowy, którego uczestnicy stworzą wideoklipy dla uznanych artystów. Tym razem młodzi filmowcy będą pracować nad teledyskami do utworów Rubensa, Margaret i Szarana. Na każdym etapie projektu będą wspierani przez cenionych twórców wideoklipów – Romana Przylipiaka, Marka Skrzecza i Maca Adamczaka. Nabór jest otwarty i trwa do 27 kwietnia do 23:59. Projekt odbędzie się w maju i czerwcu w Łodzi i Warszawie.

Szkoła Teledysków to istniejący od 2008 roku projekt skierowany do aspirujących twórców filmowych – już pracujących lub rozpoczynających swoją przygodę zawodową. Podczas 10. edycji projektu udział w nim wzięło 300 osób i powstało 28  wideoklipów. W Szkole Teledysków powstały teledyski m.in. dla Mery Spolsky, Coals, Bedoesa, Sorry Boys, Lordofonu i wielu innych. Na projekt składają się zajęcia teoretyczne i praktyczne, uczące pracy w grupie oraz pełnego procesu tworzenia wideoklipów – od scenariusza, przez zdjęcia, montaż i postprodukcję. Do tej pory wiedzą z młodymi filmowcami dzielili się m.in. Konrad Aksinowicz, Jarosław Szoda, Grajper, Piotr Matejkowski, Agnieszka Kruk, Anna Maliszewska. Teraz po serii weekendowych wykładów, warsztatów i konsultacji, uczestnicy w trzech grupach stworzą teledyski do jednego z zaproponowanych utworów Rubensa, Margaret i Szarana.

IGNACY vs. HITY 2003. Jego wiedza muzyczna jest szokująca!

Szkoła Teledysków - jak się zgłosić?

Do projektu poszukiwani są filmowcy wszystkich specjalności, którzy zostaną wyłonieni w drodze ogólnopolskiego naboru. To inicjatywa skierowana do reżyserów/ek, operatorów/ek, montażystów/tek, ale swoje miejsce odnajdą również kierowniczki i kierownicy produkcji, scenografowie, make-upiści czy scenarzyści. Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i nagrać krótkie wideo (do 60 sek.) uzasadniające udział w Szkole Teledysków. Czego mogą spodziewać się uczestnicy?

Filmowcy do dyspozycji otrzymują profesjonalny sprzęt, pomoc logistyczną i budżet. Resztę pod okiem opiekuna artystycznego grupa musi zrobić… sama. Scenariusz, przygotowanie lokacji, pozyskanie aktorów i milion innych rzeczy, które są niezbędne na prawdziwych planach filmowych" – podkreśla Wojtek Augustyniak, organizator Szkoły Teledysków

Podczas 11. edycji Szkoły Teledysków mentorami grup będą: Roman Przylipiak – ceniony i uznany reżyser, twórca teledysków oraz wykładowca, Marek Skrzecz – wielokrotnie nagradzany reżyser teledysków i filmów dokumentalnych oraz Mac Adamczak – autor teledysków i widowiskowych obrazków dla świata reklam, który chętnie eksperymentuje z nowymi technologiami. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta premiera wideoklipów na Gali Finałowej, podczas której uczestnicy zobaczą swoje prace na wielkim ekranie. Gotowe teledyski trafią też na oficjalne kanały artystów.