śnieg zima

i

Autor: pixabay.com

Najkrótszy dzień w roku 2021 - ile trwa i kiedy jest? [DATA]

2021-12-21 14:43

Nastał grudzień, a razem z nim powiew prawdziwej zimy. W związku z tym nie da się nie zauważyć, że wielkimi krokami nadchodzi najkrótszy dzień w 2021 roku. Kiedy wypada i ile trwa? Dlaczego tak się dzieje i skąd wzięła się ta nazwa? Najważniejsze informacje na temat nadchodzącej astronomicznej zimy, znajdziecie w artykule poniżej.

Spis treści

  1. Najkrótszy dzień w roku 2021 - kiedy jest?
  2. Najkrótszy dzień w roku 2021 - ile trwa?

Najkrótszy dzień 2021 roku zbliża się wielkimi krokami, dlatego wiele osób chce dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat. Kiedy wypada najkrótszy dzień w 2021 roku w Polsce i ile godzin trwa? Grudzień to piękny miesiąc, podczas którego można odczuć powiew prawdziwej zimy. Pierwszy śnieg, pierwsze mrozy, a w dodatku coraz krótsze dni. Okazuje się, że właśnie w grudniu wypada najkrótszy dzień 2021 roku i jest to dokładnie w pierwszy dzień astronomicznej zimy. Słońce góruje wtedy w zenicie w zwrotniku Koziorożca na półkuli północnej i choć brzmi to skomplikowanie, to oznacza tylko jedno - właśnie 21 grudnia jest najkrótszy dzień w roku. To także moment w którym wypada przesilenie zimowe, dlatego możemy odczuwać różne dolegliwości. Ile trwa najkrótszy dzień w 2021 roku? Dalsza część artykułu znajduje się pod wideo.

ZOBACZ TAKŻE: Czy spadnie śnieg na święta 2021? Czy będzie padać w Wigilie i Boże Narodzenie?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Najkrótszy dzień w roku 2021 - kiedy jest?

Najkrótszy dzień w 2021 roku wypada kilka dni przed świętami, a dokładnie we wtorek 21 grudnia. Nie musicie się jednak martwić, ponieważ po tym dniu słońca będzie coraz więcej, a dni będą zaczynały być coraz dłuższe.

Najkrótszy dzień w roku 2021 - ile trwa?

Ile trwa najkrótszy dzień 2021 roku? Okazuje się, że dzień potrwa niecałe 8 godzin. Najdłuższy będzie na południu kraju w Zakopanem, za to na południu Polski w Łebie będzie trwał zaledwie 7 godzin i 13 minut. Jeśli chodzi o stolicę, tam słońce wzejdzie na niebo o 7:44, a zejdzie około godziny 15:24.

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?