Najkrótszy dzień w roku 2021 - ile trwa i kiedy jest? [DATA]

2021-12-21 14:43
śnieg zima
Autor: pixabay.com

Nastał grudzień, a razem z nim powiew prawdziwej zimy. W związku z tym nie da się nie zauważyć, że wielkimi krokami nadchodzi najkrótszy dzień w 2021 roku. Kiedy wypada i ile trwa? Dlaczego tak się dzieje i skąd wzięła się ta nazwa? Najważniejsze informacje na temat nadchodzącej astronomicznej zimy, znajdziecie w artykule poniżej.

Spis treści

  1. Najkrótszy dzień w roku 2021 - kiedy jest?
  2. Najkrótszy dzień w roku 2021 - ile trwa?

Najkrótszy dzień 2021 roku zbliża się wielkimi krokami, dlatego wiele osób chce dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat. Kiedy wypada najkrótszy dzień w 2021 roku w Polsce i ile godzin trwa? Grudzień to piękny miesiąc, podczas którego można odczuć powiew prawdziwej zimy. Pierwszy śnieg, pierwsze mrozy, a w dodatku coraz krótsze dni. Okazuje się, że właśnie w grudniu wypada najkrótszy dzień 2021 roku i jest to dokładnie w pierwszy dzień astronomicznej zimy. Słońce góruje wtedy w zenicie w zwrotniku Koziorożca na półkuli północnej i choć brzmi to skomplikowanie, to oznacza tylko jedno - właśnie 21 grudnia jest najkrótszy dzień w roku. To także moment w którym wypada przesilenie zimowe, dlatego możemy odczuwać różne dolegliwości. Ile trwa najkrótszy dzień w 2021 roku? Dalsza część artykułu znajduje się pod wideo.

ZOBACZ TAKŻE: Czy spadnie śnieg na święta 2021? Czy będzie padać w Wigilie i Boże Narodzenie?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Najkrótszy dzień w roku 2021 - kiedy jest?

Najkrótszy dzień w 2021 roku wypada kilka dni przed świętami, a dokładnie we wtorek 21 grudnia. Nie musicie się jednak martwić, ponieważ po tym dniu słońca będzie coraz więcej, a dni będą zaczynały być coraz dłuższe.

Najkrótszy dzień w roku 2021 - ile trwa?

Ile trwa najkrótszy dzień 2021 roku? Okazuje się, że dzień potrwa niecałe 8 godzin. Najdłuższy będzie na południu kraju w Zakopanem, za to na południu Polski w Łebie będzie trwał zaledwie 7 godzin i 13 minut. Jeśli chodzi o stolicę, tam słońce wzejdzie na niebo o 7:44, a zejdzie około godziny 15:24.

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze