Boże Narodzenie 2023

Można tradycyjnie, ale można i TAK! Oto nietypowe choinki z całego świata

2023-12-14 8:53 Materiał sponsorowany

Choinki są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia, a ich wygląd i sposób ozdabiania mogą znacznie różnić się od siebie w różnych zakątkach świata. W dużej mierze zależy to od tradycji danego regionu, lokalnych wierzeń, a nawet warunków klimatycznych. W naszej galerii zdjęć znajdziecie naprawdę oryginalne choinki. Ponadto mamy dla Was konkurs oraz kalendarz adwentowy z Hitami na Czasie! Świętuj razem z Radiem ESKA i Pepsi!

Bożonarodzeniowe drzewka wprowadzają do naszych domów niepowtarzalny, radosny klimat. I choć w różnych miejscach mogą przybierać odmienne formy, łączy je jedno – symbolizują radość, jedność i magię świąt.

Każdy kraj ma swoje unikatowe, wyjątkowe zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. W niektórych państwach dekoracje choinkowe nawiązują do religijnych motywów, odwołując się do symboliki związanej z chrześcijaństwem, w innych oryginalne ozdoby wiesza się, aby zapewnić mieszkańcom domu szczęście i dobrobyt – tak jak na przykład w Ukrainie, gdzie drzewka przyozdabiane są srebrnymi pajęczynami i pająkami.

Duży wpływ na wygląd choinek mają także warunki klimatyczne. W krajach, w których panuje typowa, mroźna zima, prym wiodą zatem tradycyjne ozdoby związane ze śniegiem, podczas gdy w cieplejszych regionach dużą popularnością cieszą się letnie ozdoby, np. muszelki, często spotykane w Australii.

Jeśli chcesz się zapoznać z innymi ciekawymi motywami bożonarodzeniowymi, zapraszamy do naszej galerii zdjęć, w której zobaczysz, jak wyglądają choinki pochodzące z różnych stron świata.

Pepsi

i

Autor: Materiały prasowe

Jednak to nie koniec tego, co dla Was przygotowaliśmy!

Przeżyj magiczne święta z Radiem ESKA i Pepsi

Radio ESKA i Pepsi przygotowały dla Was świąteczny konkurs! Zasady są proste! Napisz nam, jaki masz pomysł na magiczne święta, wyślij zgłoszenie i wygraj! Link do konkursu: Magiczne święta w Radiu ESKA z Pepsi

Ponadto stworzyliśmy muzyczny kalendarz adwentowy z Hitami Na Czasie. Począwszy od 1 grudnia odkrywać będziemy kolejne okienka z Waszymi ulubionymi piosenkami! Odliczaj z nami muzycznie do świąt!

Kalendarz adwentowy

i

Autor: ESKA Link: https://magiczneswieta.eska.pl

Posłuchaj "ESKA Xmas with Pepsi"

To nie koniec atrakcji! Teraz możecie posłuchać specjalnej świątecznej playlisty przygotowanej przez Radio ESKA i Pepsi.