Młodzieżowe skróty 2019 - co znaczą: KMWTW, zw, IMO, Btw, Idk? Poznaj język nastolatków!

2019-11-20 12:23
Szkoła
Autor: LECH GAWUC/REPORTER

Młodzieżowe skróty w 2019 roku różnią się od tych, które większość z nas pamięta jeszcze ze szkoły, rozmów telefonicznych i na Gadu-Gadu. Czas szybko płynie i do głosu doszło już kolejne pokolenie, które szuka innych sposobów komunikacji. Nie zmieniła się jednak podstawowa zasada - im krócej, tym lepiej! Co oznaczają skróty KMWTW, zw, IMO, Btw i Idk?

Młodzieżowe słowa i skróty są nieodłączną częścią życia nastolatków. Używają ich do komunikowania się głównie w sieci i za pomocą SMS. Skąd się wzięły? Większość wywodzi się od popularnych zwrotów w języku polskim lub angielskim. Ich zdaniem jest przeważnie możliwość szybkiego poinformowania rozmówcy o tym, co właśnie zamierzamy, robimy lub czujemy. Używają ich również niektórzy dorośli, chociaż większość z nich wypadła już z obiegu i stosuje raczej te, które pamięta jeszcze ze swojego nastoletniego życia. Co zrobić, by nadążać za tymi nowymi? Na ESKA.pl przygotowaliśmy dla was mały słowniczek.

Imo - moim zdaniem. Skrót pochodzi od angielskiego zwrotu 'In my opinion'. Często można spotkać go na forach i w komentarzach.

KMWTW - skrót wywodzący się z języka polskiego od 'kto ma wiedzieć, ten wie'. Usłyszeć możemy go nawet na szkolnych korytarzach.

Idk - czyli po prostu 'nie wiem' lub wręcz 'nie mam pojęcia'. Pochodzi od angielskiego 'I don't know'.

Btw - Oznacza, że mamy do przekazania dodatkową informację. Możemy przetłumaczyć go jako 'tak apropo/ poza tematem'. Wywodzi się z angielskiego 'By the way'.

+1 - to ciekawy skrót, który oznacza 'zgadzać się z kimś'. 

Zw - zaraz wracam, to jeden z najpopularniejszych skrótów młodzieżowych. Co ciekawe rządzi on niepodzielnie już kolejne pokolenie! 

Bd - będę - skrócone do maksimum potwierdzenie obecności przesyłane najczęściej przez SMSa.

Spk - spoko - potwierdzenie przyswojenia komunikatu. Przesyłane najczęściej przez SMSa.

Nwm - to skrót wywodzący się się języka polskiego i stworzony jak Spk i Bd. Oznacza 'nie wiem'. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze