Slang młodzieżowy 2020 - QUIZ! Rozumiesz mowę nastolatków?

2020-06-14 13:00
nastolatki
Autor: Marek Szandurski/East News

Slang szkolny charakteryzuje się tym, że znaczenia słów mogą zmieniać się w każdym dziesięcioleciu. W Polsce wiele określeń zaczerpniętych jest z języka angielskiego, a czasem i innych slangów środowiskowych np. więziennego. Ci, którzy lata szkolne mają już za sobą, mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych zwrotów. Jak jest z Tobą? Sprawdź się już teraz w naszym quizie!

Slang młodzieżowy. Sprawdź czy znasz znaczenie wszystkich słów. Czasami wystarczy DOBRZE POSŁUCHAĆ

Każde pokolenie ma swój własny i niepowtarzalny sposób komunikowania się. Słowa mają wielką moc, a ich znaczenie może zmieniać się na wiele sposobów. Co innego niektóre z nich oznaczają dla osób dorosłych, a co innego dla nastolatków! Jak każdy slang, również ten młodzieżowy musi ewoluować. Częściowo po to, by nie wydawać wszystkich swoich sekretów dorosłym, a częściowo dlatego, że niektóre określenia z biegiem czasu wychodzą z mody. Nauczyciele i rodzice nie mają łatwo! Jeśli chcieliby nadążyć za zmianami, to musieliby nieustannie śledzić fora internetowe. Nie warto jednak całkowicie porzucić naukę! Znajomość slangu przydaje się jednak podczas korzystania z internetu czy słuchania współczesnej muzyki. Co więc zrobić, by nie wypaść całkowicie z obiegu? Zacznijcie już teraz od czegoś prostego! Na ESKA.pl przygotowaliśmy dla was krótki quiz ze znajomości młodzieżowego slangu. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, by dowiedzieć się, czy dajemy radę dogadać się ze współczesną młodzieżą! Quiz znajdziecie poniżej.

Slang młodzieżowy 2019 - QUIZ część 2! Rozumiesz mowę nastolatków?

Pytanie 1 z 7
Co znaczy: kulson?
Domowe Granie: Magda Bereda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze