Miss Universe 2020 - Andrea Meza

i

Autor: Rodrigo Varela/Getty AFP/East News

Miss Universe 2020 wybrana! Kim jest Andrea Meza? Jak poradziła sobie Polka?

2021-05-17 10:15

Miss Universe to najważniejszy konkurs piękności na świecie. Została wybrana najpiękniejsza kobieta 2020 roku - to Andrea Meza. 26-latka od wielu tygodni była typowana jako główna faworytka do zdobycia korony. Kim jest piękna kobieta? Zdradzamy także, kto reprezentował Polskę oraz jaki osiągnęła wynik.

Miss Universe 2020 już wybrana! W niedzielę 16.05.2021 odbyła się edycja, która pierwotnie miała odbyć się w grudniu 2020. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że organizacja była niemożliwa i wydarzenie przełożono na maj 2021. Korona za 2020 rok trafiła do reprezentantki Meksyku! Andrea Meza to trzecia Meksykanka, której udało się zdobyć tej prestiżowy tytuł. Wcześniej wygrały Lupita Jones oraz Ximena Navarrete. Gala została zdominowana przez latynoski. W ścisłej piątce znalazły się aż cztery - Meksyk (zwyciężczyni), Brazylia (I wicemiss), Peru (II wicemiss) i Dominikana (IV wicemiss). Finałową stawkę uzupełniła reprezentantka Indii (III wicemiss). Andrea Meza to 26-latka pochodząca ze stanu Chihuahua. Skończyła studia na kierunku inżynieria oprogramowania. Bierze udział także w wielu kampaniach społecznych walczących z szowinizmem.

Natalia Gryglewska - nowa Miss Polonia przeszczęśliwa po zwycięstwie! [WYWIAD]

Miss Universe 2020 - jak wypadła Polska?

Reprezentantką Polski w konkursie Miss Universe 2020 była Natalia Piguła. To I Wiecemiss Polski 2019, która ma duże doświadczenie w konkursach piękności. Ma własną firmę zajmującą się transportem. Choć Natalia była chwalona za swój udział w konkursie, nie udało jej się awansować nawet do Top 21.

Miss Universe 2021 - kiedy konkurs?

Choć w tym roku odbyła się już edycja Miss Universe, był to zaległy konkurs za 2020 rok. Czeka nas jeszcze jedna edycja, która według wstępnych planów ma odbyć się w grudniu, przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Prawdopodobnie za organizację będzie odpowiadała Kostaryka. Ostatni konkurs odbył się w Miami w Stanach Zjednoczonych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE