Selena

i

Autor: YouTube.com/Selena; COLLECTION CHRISTOPHEL, esparza / katz production Selena - 29 lat od śmierci gwiazdy.

Wspomnienia

Mija 29 lat od tragicznej śmierci Seleny. Na podstawie tej historii powstał kultowy film z Jennifer Lopez

2024-04-01 18:17

Selena Quintanilla była królową muzyki tex-mex. Miała stać się jedną z największych gwiazd na świecie. W młodym wieku została zamordowana przez kobietę, która wydawała się jej fanką i przyjaciółką. Świat lepiej poznał tę historię dzięki filmowi biograficznemu z Jennifer Lopez w głównej roli. Od śmierci Seleny mija 29 la, a zabójczyni wkrótce może wyjść na wolność.

Ta historia do dzisiaj porusza cały świat. Wiele osób nie może pogodzić się z faktem, że niezwykle uzdolniona piosenkarka, która największe sukcesy wciąż miała przed sobą, zginęła w tak tragicznych okolicznościach. Selena Quintanilla była amerykańską piosenkarką meksykańskiego pochodzenia. Jej kariera zaczęła się, gdy miała 16 lat. Zaśpiewała wówczas na rozdaniu nagród Tejano Music Awards, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z dużą wytwórnią płytową. Krytycy byli przekonani, że Selena będzie nową Glorią Estefan. Quintanilla szybko zaczęła odnosić sukcesy. Jej muzyka stała się popularna wśród latynoskiej mniejszości w USA oraz w krajach hiszpańskojęzycznych. Udało jej się zdobyć nagrodę Grammy. Układało się jej nie tylko zawodowo, ale też prywatnie. Jako 21-latka wyszła za muzyka Chrisa Péreza, z którym planowała założyć rodzinę. Jej losy zakończyły się jednak w najbardziej tragiczny sposób. 

Klaudia Antos o współpracy z Jennifer Lopez

Śmierć Seleny Quintanilli 

Selena Quintanilla zmarła 31 marca 1995 roku. Miała 24 lata. Została zamordowana przez Yolandę Saldívar. Kobieta była przewodniczącą jej oficjalnego fanklubu. Zajmowała się też jej butikami. Kilka dni przed śmiercią Seleny odkryto, że Salvidar okrada piosenkarkę. Kobiety spotkały się w pokoju w motelu Days w Teksasie. Doszło do kłótni, podczas której Saldívar postrzeliła Selenę w plecy. Artystce udało się dojść do recepcji, ale doszło do wykrwawienia i zmarła. Lekarze bezskutecznie próbowali ją reanimować. Jej ostatnie słowa to "Yolanda Salvidar, pokój 158". Na podstawie tej historii powstał film biograficzny "Selena". W tytułową bohaterkę wcieliła się Jennifer Lopez.

Yolanda Saldívar wyjdzie na wolność?

Yolanda Saldívar za zamordowanie Seleny Quintanilli została skazana na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością warunkowego opuszczenia zakładu karnego za dobre sprawowanie po 30 latach. Jeśli sąd zdecyduje się na uwolnienie Saldivar, kobieta wyjdzie na wolność 30 marca 2025 roku. Aktualnie Saldívar ma 63 lata.