Mezo, Tabb, Duże Pe

i

Autor: AKPA // Screen/Instagram/@jacek_mezo_mejer "Futbol" doczekał się odświeżonej wersji z okazji Euro 2024

Nowości muzyczne

Mezo, Tabb i Duże Pe wracają z kawałkiem "Futbol". Odświeżona wersja zachwyciła słuchaczy

2024-06-19 12:22

21 lat temu Mezo, Duże Pe i Tabb stworzyli utwór, który stał się ikoniczny dla miłośników piłki nożnej i rapu. Teraz trio powraca z odświeżoną wersją tego kawałka, a wszystko z okazji EURO 2024. Co więcej, "Futbol 2024" zadebiutował na kanale SBM Label, co dodatkowo zwiększyło zainteresowanie nowym utworem.

W 2003 roku Mezo, Duże Pe i Tabb, z pasji do piłki nożnej, nagrali numer, który opowiadał o ich miłości do tego sportu. „Piłka jest jedna a bramki są dwie...” – te słowa na długo zapadły w pamięć słuchaczy. Utwór, mimo że nie miał teledysku i nie znalazł się na żadnym albumie, zyskał status kultowego. "Futbol" przetrwał próbę czasu, przewijając się w muzyczno-piłkarskich kręgach przez kolejne lata. Jest to kawałek, który łączy miłośników rapu i futbolu, a jego prosta, ale trafna treść oddaje istotę miłości do tego sportu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kasia Wilk i Mezo śpiewali wielki hit "Ważne". Jakiś czas później wokalistka usunęła się w cień. Nie uwierzysz, czym dziś się zajmuje!

Kasia Wilk i Mezo śpiewali wielki hit "Ważne". Jakiś czas później wokalistka usunęła się w cień. Dziś ma własną markę odzieżową!

Legendy rapu ponownie nagrały numer "Futbol"

Duże Pe obecnie działa głównie jako agent piłkarski, mając na koncie m.in. prowadzenie karier Igora Angulo i Daniego Ramireza. Mezo natomiast trenował przed laty w juniorskiej drużynie Lecha Poznań, następnie zajął się muzyką, zdobywając szczyt popularności, choć musiał zmierzyć się z hejtem ze strony rapowego środowiska.

Mimo upływu lat, ich pasja do rapowania i futbolu pozostała niezmienna. Pomysł na odświeżenie "Futbolu" pojawił się niespodziewanie. Wspólny znajomy zapytał: Ej, a dlaczego nie nagracie nowej wersji 'Futbolu' z nazwiskami współczesnych piłkarzy? To pytanie stało się impulsem do działania, i tak w studiu Tabba powstała odświeżona wersja tego numeru.

Słuchacze zachwyceni nowym "Futbolem"

19 czerwca 2024 na wytwórnia SBM Label poinformowała swoich fanów o pojawieniu się na kanale numeru "Futbol". Na YouTubie pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy, zarówno od osób, które pamiętają legendarny numer z 2003 roku, jak i młodszego pokolenia fanów rapu.

Dawno tak dobrego rapu nie usłyszałem / Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Mezo i Duży Pe w SBM to coś na co czekałem :) Mam nadzieję, że za tą wrzutką stoi coś więcej! / Wspomnienia wróciły. Piękne / To najlepsze co mnie dziś spotkalo - nostalgia / Czuć ten oldschool no i piękny bit Tabb'a!

- czytamy w komentarzach.

Nowoczesne brzmienie, aktualne odniesienia do współczesnych piłkarzy i niezapomniana energia sprawiły, że utwór ponownie stał się hitem!