matura

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

matura 2024

Matura ustna 2024 - czy można mieć poprawkę? Co, jeśli nie zdam ustnej matury?

2024-04-29 11:20

Matura ustna dla wielu zdających wiąże się z ogromnym stresem i brakiem pewności siebie, który spowodować może problemy podczas próby skupienia się i odpowiedzenia na wszystkie pytania zadane przez komisję. Niestety, ta część egzaminu jest obowiązkowa dla wszystkich chcących uzyskać świadectwo dojrzałości. Sprawdziliśmy, czy można jej nie zdać i co zrobić w przypadku, gdy uzyska się 0 punktów.

Oprócz testów pisemnych, uczniowie zobowiązani są również do tego, by podejść do egzaminów ustnych. Te przeprowadzane będą od 11 do 16 maja oraz od 20 do 25 maja. Ich dokładny harmonogram ustalany jest przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych. Zdający, odpowiednio wcześniej, otrzymują informację o dokładnej dacie egzaminu ustnego z języka polskiego i innego wybranego języka obcego. Oznacza to, że każdy uczeń przychodzi w innym terminie. Matura ustna 2024 jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczniów. Nic dziwnego, w końcu taka forma odpowiedzi potrafi naprawdę zestresować człowieka.

Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Te trzy znaki będą miały wyjątkowy rok

Matura ustna 2024 - ile procent, żeby zdać?

Wiele osób zastanawia się, od ilu procent zdaje się maturę ustną 2024? Okazuje się, że zarówno w przypadku języka polskiego, jak i języków obcych, zasada jest ta sama. Wygląda to zupełnie tak, jak w części pisemnej. Oznacza to, że aby zdać egzamin dojrzałości w formie ustnej, należy uzyskać przynajmniej 30% wszystkich możliwych punktów.

Matura ustna 2024 - czy można nie zdać?

Niestety, matury ustnej 2024 można nie zdać. To z pewnością nie jest dobra wiadomość dla wszystkich osób, które w tym roku będą mierzyły się z tą formą egzaminów. Jednak spokojnie, w przypadku, w którym nie uda Ci się zdobyć 30%, musisz podejść do sierpniowej poprawki. Każdy z maturzystów ma do tego prawo.