Matura 2018: JĘZYK POLSKI - arkusze odpowiedzi, zadania, reakcje

i

Autor: fot. Maciej Kosycarz/Kosycarz Foto Press/KFP/REPORTER Matura

Matura 2018: JĘZYK POLSKI - arkusze odpowiedzi, zadania, reakcje

2018-05-05 19:14

Matura 2018 startuje! Na ESKA.pl dowiecie się wszystkiego na temat zadań, poznacie pierwsze reakcje uczniów i znajdziecie arkusze odpowiedzi z języka polskiego.

Matura 2018 to najważniejszy egzamin dla wszystkich uczniów kończących liceum! W piątek 4.05.2018 zdają język polski. O godzinie 9:00 wszyscy zaczną pisać obowiązkowy egzamin na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony, którego chęć zdawania uczniowie musieli zadeklarować wcześniej, zacznie się o 14:00. Po egzaminie z języka polskiego, wszystkich uczniów na pewno będą interesować arkusze odpowiedzi, zadania i reakcje maturzystów.

Matura 2018 z polskiego - zadania

Z poziomem podstawowym matury z języka polskiego maturzyści zmierzyli się o godzinie 9:00. Rozszerzona część wystartowała o godzinie 14:00. Maturzyści chwilę po zakończonym egzaminie informowali, że treść jednego z zadań to: Tęsknota - siła niszcząca czy budująca ludzkie życie. Rozważ i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Lalki, całej powieści Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna zawierać co najmniej 250 słów. Większość osób na Twitterze uważa, że to bardzo proste zadanie. Jeśli jednak komuś nie przypasowało, mógł wybrać interpretację wiersza pt. Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają, Ernesta Brylla.

Matura 2018 z polskiego w starej formule - zadania

Matura 2018 z polskiego w nowej formule - zadania

Matura 2018 z polskiego - reakcje

Licealiści zwykle dzielą się takimi wiadomościami zaraz po wyjściu z sali. Są osoby, które nie miały problemu z zadaniami oraz osoby, które uważają, że egzamin do najłatwiejszych nie należał. Wszyscy byli jednak nieco zdziwieni, że CKE po raz kolejny postawili na Lalkę.

Matura 2018 - wyniki online. Kiedy i gdzie będą dostępne?

Autor: brak danych

Kiedy będą wyniki matury? Gdzie maturzyści mogą sprawdzić czy zdali najważniejszy egzamin w życiu? Przekonajcie się i sprawdźcie na ESKA.pl

Język polski - arkusze odpowiedzi

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła arkusze maturalne z języka polskiego na swojej stronie internetowej.

In My Cabana w wersji dla maturzystów!

Autor: brak danych

Kabaret Czwarta Fala przygotował specjalną przeróbkę wielkiego hitu Margaret. Na ESKA.pl usłyszycie In My Cabana w wersji dla maturzystów!