Gwiazdy Internetu

Matteo Brunetti zdobył popularność w "MasterChef", a dziś podbija TikToka! Co wiemy o przystojnym kucharzu, którego przepisy bawią do łez?

Metteo Brunetti to charyzmatyczny Włoch, który świetnie odnalazł się w mediach społecznościowych. Przedstawione przed niego w humorystyczny sposób przepisy kulinarne dosłownie robią furorę na TikToku! Pamiętacie, że w 2017 roku przystojny Włoch wziął udział w "MasterChefie"? Dlaczego wybrał Polskę?

Spis treści

  1. Matteo Brunetti jest gwiazdą TikToka
  2. Matteo Brunetii i jego przygoda z programem "MasterChef" 
  3. Matteo Brunetii: co o nim wiemy? 

Matteo Brunetti jest gwiazdą TikToka

Matteo Brunetti jest miłośnikiem kuchni, który dosłownie robi furorę w mediach społecznościowych. Jego filmiki z przepisami na przeróżne dania śledzi na TikToku już ponad milion osób! Kanał Metteo to nie tylko duża dawka kulinarnej wiedzy, ale także humoru! Bo który kucharz nazwie mąkę "legalnym białym proszkiem", jajka "pechowym pisklęciem" czy mleko "krowim sokiem"? 

Metteo jest aktywny również na Instagramie i YouTube. 

Czytaj także: Mama na obrotach: od TikToka przez stand-up po program TVN-u!

Matteo Brunetii i jego przygoda z programem "MasterChef" 

Przystojny Włoch przyjechał do Polski, gdy dostał się do 6. edycji kulinarnego programu "MasterChef". Jak opowiadał w rozmowie z gazzettaitalia.pl, na informację o castingu trafił, gdy poszukiwał w sieci włoskiej wersji programu. Ankietę pomogła mu wypełnić mama, która jest Polką. Nie była to jego pierwsza wizyta w naszym kraju, gdyż przyjeżdżał tu do rodziny ze strony matki. 

Matteo i jego kulinarny talent spodobał się zarówno jurorom programu jak i widzom. Brunetti dotarł aż do finału kulinarnego show i ostatecznie zajął w nim czwarte miejsce (tę edycję zwyciężył Mateusz Zielonka). 

Matteo Brunetii: co o nim wiemy? 

Choć nazywa siebie "obywatelem świata", został w Polsce na dłużej. Matteo wiele razy występował w programach telewizyjnych, m.in. gotował w "Dzień Dobry TVN" oraz "Pytaniu na śniadanie". Z jego strony internetowej dowiadujemy się kilku rzeczy z jego prywatnego życia. 

Autor licznych felietonów dla największych polskich wydawnictw. Ambasador włoskiej kuchni i tradycji. W jego życiu nie brakuje sportu, treningów, ale też wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Budzi go zapach kawy, uwielbia jedzenie, a moda jest dla niego świętościa - pisze o sobie.  

Ulubioną polską potrawą kucharza TikTokera jest... schabowy. 

Piotr Kaszewiak robi furorę w sieci. Znacie go m.in. ze Sprawy dla reportera!