MaRina

i

Autor: ESKA // screen z YT

TYLKO U NAS

MaRina otarła się o… Eurowizję Junior! Mogła wygrać jako pierwsza w historii

2023-06-12 17:41

Marina Łuczenko-Szczęsna rozpoczęła karierę jako dziecko. Mało kto pamięta, że wokalistka starała się o... możliwość reprezentowania naszego kraju w pierwszej w historii odsłonie Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Tylko u nas wróciła wspomnieniami do tego wydarzenia.

Marina Łuczenko-Szczęsna od ponad dekady należy do grona najpopularniejszych polskich piosenkarek. Będąca dziś już mamą niespełna 4-letniego Liama artystka zaczęła karierę bardzo wcześnie. 33-letnia wokalistka obchodzi bowiem w tym roku 25-lecie pracy artystycznej. Mało kto pamięta, że zanim usłyszeliśmy Glam Pop czy Electric Bass, MaRina dała się poznać szerszej publiczności, biorąc udział w preselekcjach do pierwszej w historii Eurowizji Junior. Musiała wówczas przełknąć smak przegranej. Reprezentantką Polski wybrano wówczas Kasię Żurawik, która w konkursie zajęła... ostatnie miejsce. 

Marina Łuczenko nową jurorką The Voice Kids? „fajnie bym się sprawdziła”

MaRina nie wiedziała, kim są Szczęsny i Lewandowski! W Opolu świętowała aż dwie okazje

MaRina na Eurowizji Junior

Kto wie - być może, gdyby to MaRina reprezentowała nasz kraj na Eurowizji Junior 2003, Roksana Węgiel nie byłaby pierwszą Polką, która sięgnęła po zwycięstwo? Zapytana za kulisami o wspomnienia związane z udziałem w preselekcjach do konkursu, piosenkarka nie kryła swojego zaskoczenia.

Matko, 20 lat?! Brałam udział w tym konkursie jako solistka, musiałam napisać piosenkę wtedy, a drugą piosenkę śpiewałam z zespołem Wigor. (...) Piosenka Sen była o miłości, ale co ja tam wiedziałam o miłości wtedy? - śmiała się piosenkarka.

Pamiętacie ten występ?