Marcin Szczurski

i

Autor: Materiały prasowe Marcin Szczurski z piosenką Mój dom płonie.

Marcin Szczurski wydał protest song. Piosenkę Mój dom płonie trzeba usłyszeć!

2022-06-03 17:15

Marcin Szczurski to wokalista, którego Polacy mogą znać z programu Mam Talent. Utalentowany muzyk postanowił wydać nową piosenkę, która z pewnością poruszy wielu słuchaczy. Tekst piosenki ma głębokie i ważne znaczenie. Kim jest młody artysta? O czym jest utwór Mój dom płonie? Sprawdź niżej.

Marcin Szczurski wydał nową piosenką Mój dom płonie. O czym jest? - To protest song, manifest, który dotyczy nie tylko wojny na Ukrainie, ale także słabej sytuacji polskiej psychiatrii i trudno dostępnego wsparcia psychologicznego w Polsce, przede wszystkim dzieci- szczególnie w chwili wojny. Pomysł na utwór zrodził się, gdy sam doznawałem kryzysu psychicznego... myślałem, że nic nie może pomoże.... że mój dom płonie.... ale wtedy pomogła mi muzyka. Gdy sam doświadczyłem podnoszącej na duchu mocy muzyki, stwierdziłem, że jako wyraz wsparcia, jedności dla Ukrainców dokończę utwór, bo nawet jeśli dom płonie, to nie jest koniec - wyjaśnia artysta.

Festiwal w Opolu - debiuty. To oni wygrywali opolski konkurs dla nowych artystów

LUKSUS EKIPY FRIZA, NAJEDZ SIĘ ZA 15 ZŁOTYCH, CZARNA SKRZYNKA W SAMOCHODZIE, KRZYSZTOF TRAPCZYK | ESKA XD #050

- Do chęci wsparcia Ukrainy muzyką zainspirowała mnie też piosenka "Mamo tyś płakała" Sanah i Igora Herbuta. Sam kształcę się na psychoterapeutę, jestem muzykoterapeutą i wiem, jak ograniczona jest pomoc psychiczna i psychiatryczna dzieciom -szczególnie dzieciom z Ukrainy, gdy teraz jej potrzebują - wyjaśnia artysta. Tekst utworu powstał we współpracy z Beatą Ejzenhart, która przetłumaczyła go również na język ukraiński. Za produkcję odpowiada Krzysztof Milewski - dodaje Marcin. Tekst utworu powstał we współpracy z Beatą Ejzenhart, która przetłumaczyła go również na język ukraiński. Za produkcję odpowiada Krzysztof Milewski. Dochód z piosenki przekazany będzie stowarzyszeniu SIEMACHA. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom.

Marcin Szczurski - kim jest?

Marcin Szczurski to uczestnik polskiej oraz francuskiej edycji programu Mam Talent, finalista preselekcji do konkursu Eurowizji w San Marino. W drugiej połowie 2021 roku wydał swoją debiutancką płytę pt. W poszukiwaniu siebie. Album promowany był m.in. przez singiel pt. Taksówka. Lyrics Video do tego utworu zdobyło ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube.