Maja Krzyżewska zajęła 6. miejsce na Eurowizji Junior, teraz wraca z mocnym uderzeniem!

i

Autor: Universal Music Poland

OTO JEJ NOWA PIOSENKA

Maja Krzyżewska zajęła 6. miejsce na Eurowizji Junior, teraz wraca z mocnym uderzeniem!

2024-03-18 13:42

Europa pokochała ją za sprawą emocjonalnego wykonania “I Just Need A Friend” w Nicei. Maja Krzyżewska nie zwalnia w pogoni za marzeniami i wypuszcza swój nowy singiel "Błękitny". Jej debiutancki singiel od razu zyskał uznanie i znalazł się na jednej z największych playlist w Polsce.

Nowości Muzyczne 2024: Błękitny od Mai Krzyżewskiej to piosenka, która w przeciwieństwie do eurowizyjnej propozycji, została napisana specjalnie dla niej. Młoda wokalistka śpiewa w niej o ucieczce od dorosłego życia w które zaczyna powoli wkraczać. “Dla mnie błękitny stan to takie dziwne i niecodzienne myśli w mojej głowie. To jednocześnie uczucie smutku i tęsknoty, ale też szalone pomysły” mówi o swoim singlu Maja. Utwór od razu trafił na playlistę "Polskie Hity" na Spotify, która jest jedną z największych w naszym kraju, na którą trafiają nabardziej lubiane przez słuchaczy piosenki.

Otsochodzi idzie za ciosem. Ważny przekaz w kawałku "Piegi"

Roksana Węgiel o trudnych początkach z Kevinem

Autorami “Błęktinego” są Mimi Wydrzyńska, trenerka wokalna Mai, oraz Leon Krześniak. Słowa "Błękitnego" oddają dokładnie to, co czuję. Poznałyśmy się z Mimi i bardzo polubiłyśmy podczas przygotowań do Eurowizji, dlatego cieszę się bardzo, że zgodziła się napisać tekst do tej piosenki. Przez te kilka miesięcy zdążyła mnie poznać, jak nikt inny! - mówi młoda wokalistka.

Maja Krzyżewska - piosenka Błękitny

W teledysku do piosenki obok Mai wystąpiły dwie jej dwie przyjaciółki i tancerki, Nadia Borczyńska i Michalina Wysokińska, z którymi poznały się przy okazji występu z “I Just Need A Friend” w Nicei. Za reżyserię klipu odpowiada Karol Moch.

Maja Krzyżewska - kim jest?

Maja Krzyżewska ma 13 lat (ur. 2010) i sama o sobie mówi, że jest „Mają z końca świata”. Pochodzi z małej wsi na Suwalszczyźnie, Szeszupka, w której mieszka tylko 17-osób. Ale nie przeszkodziło Mai, aby spełniać swoje marzenia.

W 2023 roku wzięła udział w szóstej edycji polskiej wersji The Voice Kids, wybierając drużynę Cleo. Trenerka stwierdziła, że Maja dysponuje „anielskim głosem”. We wrześniu tego samego roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces - Eurowizja Junior, który wygrała. Krzyżewska reprezentowała Polskę w Nicei z piosenką “I Just Need A Friend”, zajmując historyczne 6. miejsce. To jak do tej pory czwarty najlepszy wynik naszego kraju w 20-letniej historii udziałów w Junior Eurovision Song Contest.