Maja Kapłon - operacja artystki trwa. Mamy informacje o stanie jej zdrowia!

2020-02-25 10:42 MK
Maja Kapłon
Autor: TRICOLORS/East News

Wielki dzień dla Mai Kapłon w końcu nadszedł. Po czterech miesiącach zbierania pieniędzy na kosztowną operację kręgosłupa, finalistka ósmej edycji programu The Voice of Poland wyleciała do Stanów Zjednoczonych, gdzie została poddana poważnemu zabiegowi. Jaki jest jej stan zdrowia? Czy operacja się udała? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl.

Maja Kapłon - operacja piosenkarki w Stanach Zjednoczonych w końcu doszła do skutku! Wokalistka zespołu Maja Kapłon i Dandysi, którą mieliśmy okazję podziwiać w ósmej edycji programu The Voice of Poland, w październiku 2019 roku zamieściła w sieci wzruszający apel. Mianowicie, artystka przyznała, że stan jej zdrowia znacznie się pogorszył wskutek pęknięcia pręta, który podtrzymywał jej kręgosłup. Jedyną szansą na odzyskanie sprawności było poddanie się kosztownej operacji w Stanach Zjednoczonych. Życie Mai wyceniono na ponad pięć milionów złotych.

Już podczas Przesłuchań w ciemno do programu, Maja Kapłon wyznała, że od dzieciństwa zmaga się z poważną chorobą kręgosłupa - skoliozą. Już jako ośmiolatka, wokalistka była operowana po raz pierwszy. W sumie, przeszła aż 18 operacji. Ta w Stanach Zjednoczonych jest dziewiętnastą.

Na apel Mai Kapłon odpowiedziało wielu artystów. Kamil Bednarek przekazał na licytację swoją kurtkę z podpisami wszystkich trenerów The Voice of Poland, a gwiazdy formaty zorganizowały wyjątkowy koncert w warszawskiej Stodole, z którego dochód w całości przekazano na leczenie Mai. Dzień po wydarzeniu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Maja Kapłon z radością wyznała, że pojawiła się możliwość operowania jej bez konieczności wpłaty całej kwoty od razu.

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020!

Maja Kapłon - operacje

10 lutego 2020 roku Maja Kapłon wyleciała do Stanów Zjednoczonych, a termin jej operacji zaplanowano na 24 lutego. Na fanpejdżu Ratujemy Maję Kapłon pojawiła się pierwsza informacja o stanie zdrowia artystki. Wieści są naprawdę wspaniałe!

Kochani! Mamy 1.55. Operacja zaczęła się wczoraj ok. 9.00, skończyła się ok. 20.30. Stan Mai cały czas był stabilny, a wszystko przebiegało zgodnie z planem. Dr Lenke poinformował, że udało się zrobić 65% planu. Resztę przewidziano na piątek (drugi etap), tak żeby Maja nie była pod narkozą zbyt długo - wszystko mogłoby trwać nawet kilkanaście godzin za jednym razem. Maja była bardzo dzielna i wszystkich Was ściska. Efekty już są cudowne, a teraz prosimy wszystkich o trzymanie kciuków i modlitwę do końca! - napisano.

Również Natalia Kawalec - finalistka trzeciej edycji The Voice Kids, która zaprzyjaźniła się z Mają, napisała na swoim Instagramie, że cały czas pozostaje w kontakcie z rodziną wokalistki i wszystko przebiega dobrze. Trzymamy kciuki za Maję i czekamy na kolejne dobre wieści!

Najnowsze