Lidia Kopania

i

Autor: Youtube.com/Bądżmy Razem. TVP

Lidia Kopania zaśpiewała plagiat? Autorki piosenki oskarżone o skopiowanie znanego hitu

2022-02-22 16:21

Lidia Kopania niespodziewanie znów pojawiła się na językach Polaków oraz na stronach głównych mediów plotkarskich. Wszystko za sprawą jej fatalnego występu podczas preselekcji do Eurowizji 2022. Okazuje się, że nieznajomość tekstu utworu Why Does It Hurt to niejedyny problem. Internauci zauważają, że piosenka może być plagiatem! Kopania została oszukana?

Eurowizja zawsze jest wydarzeniem, które interesuje wiele osób. W związku z tym dużym zainteresowaniem cieszyły się też polskie preselekcje do tego konkursu. Wiemy już, że na konkurs do Turynu poleci Krystian Ochman z piosenką River. W pierwszej trójce eliminacji znaleźli się także Daria oraz zespół Unmute. Ostatnie miejsce powędrowało do Lidii Kopanii, która wystartowała z piosenką Why Does It Hurt. Tego występu długo nikt nie zapomni! Lidia zapomniała niemal tekstu całej piosenki. Choć sama wokalistka zapewnia, że było to celowe, mało kto jej wierzy. Teraz pojawiły się informacje, które jeszcze bardziej uderzają w jej kandydaturę. Wiele wskazuje na to, że jej utwór był plagiatem!

Lidia Kopania zmarnowała szansę na udział w Eurowizji 2022. Zdradza, że zrobiła to celowo

Krystian Ochman - wywiad po zwycięstwie

Lidia Kopania zaśpiewała plagiat?!

Autorki piosenki Why Does It Hurt oszukały Lidię Kopanię? Wiele na to wskazuje. Dziennik Eurowizyjny informuje, że fani konkurs podejrzewają, że utwór może być plagiatem znanego hitu. Mowa o Glitter & Gold z 2012 roku w wykonaniu Rebecci Ferguson. Ylva & Linda Persson, czyli autorki piosenki Lidii, nadal nie odniosły się do tych oskarżeń. Czy internauci mają rację? Sami oceńcie!

Sonda
Czy Why Does It Hurt to plagiat piosenki Glitter & Gold?

Lidia Kopania - piosenki

Najbardziej znane piosenki Lidii Kopanii to:

  • Sleep
  • Hold On
  • Twe milczenie nie jest złotem
  • The Winner Takes It All
  • Tamta łza
  • Rozmawiać z tobą chcę
  • I Don't Wanna Leave
  • Why Does It Hurt