Lidia Kopania

i

Autor: WBF

Lidia Kopania - wiek, mąż, dzieci, Eurowizja, Instagram. Co o niej wiemy?

2022-02-19 20:30

Fani Eurowizji doskonale wiedzą, kim jest Lidia Kopania. To właśnie ta wokalistka reprezentowała nasz kraj w popularnym na całym świecie konkursie w 2009 roku. Po kilkunastu latach artystka postanowiła ponownie wystąpić w preselekcjach i zawalczyć o możliwość zaśpiewania przed europejską publicznością. Co o niej wiemy?

Lidia Kopania - wiek, mąż, dzieci, Eurowizja, Instagram: tych informacji na temat wokalistki internauci poszukują najczęściej. Zainteresowanie osobą Lidii Kopani znacznie wzrosło po tym, jak okazało się, że artystka ponownie stanie do walki o możliwość reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Lidia miała już okazję stanąć na eurowizyjnej scenie w 2009 roku, kiedy wygrała preselekcje utworem I don't wanna leave. Piosenkarce nie udało się jednak awansować do finału. Czy w tym roku będzie inaczej? Dowiemy się 19 lutego. Sprawdźcie, co wiemy o uczestniczce krajowych eliminacji do Eurowizji 2022.

Lidia Kopania - wiek

Ile lat ma Lidia Kopania? To jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google pytań dotyczących artystki. Wokalistka urodziła się 12 maja 1978 roku. W tym roku skończy zatem 44 lata.

Lidia Kopania - mąż, dzieci

Internautów interesuje oczywiście też życie prywatne gwiazdy polskiej piosenki. W 2010 roku Lidia Kopania poślubiła Igora Przebindowskiego. Po 10 latach małżeństwa para rozwiodła się. Artystka nie ma potomstwa.

Sonda
Tu bije serce Europy! Wybieramy hity na Eurowizję - czy to dobra nazwa dla preselekcji?

Lidia Kopania - Eurowizja

W 2009 roku o możliwość reprezentowania nas starali się między innymi: zespół IRA, Stachursky oraz Artur Chamski. Ostatecznie wygrała Lidia Kopania z balladą I Don’t Wanna Leave. W półfinale zajęła 12. miejsce. W tym roku piosenkarka startuje z kawałkiem Why Does It Hurt?

Lidia Kopania - Instagram

Wokalistka posiada oczywiście konto na Instagramie. Znajdziecie ją pod nickiem: @lidia_kopania.

Eurowizja 2022 - piosenki z polskich preselekcji