Lidia Kopania

i

Autor: WBF

Lidia Kopania zmarnowała szansę na udział w Eurowizji 2022. Zdradza, że zrobiła to celowo

2022-02-21 13:08

Niedawno zakończyły się preselekcje do konkursu Eurowizji 2022. Na scenie pojawiło się dziesięciu finalistów, którzy wykonali przygotowane utwory. Wśród uczestników byli m. in.: Krystian Ochman, Ania Byrcyn, Daria Marx Marcinkowska czy Lidia Kopania, której występ zapadł wszystkim w pamięć, za sprawą bardzo „oryginalnego” wykonania.

Lidia Kopania chciała tylko „zinterpretować utwór w inny sposób”

Lidia Kopania w preselekcjach wykonała utwór "Why Does It Hurt", jednak podczas występu coś poszło nie tak, a przynajmniej takie wrażenie odniosła spora część osób. Lidia Kopania jest innego zdania i pytana o nieudane wykonanie, zapewnia wszystko poszło zgodnie z tym jak zakładała.

Miał być taki. Chciałam w inny sposób zinterpretować ten utwór. I wydaje mi się, że mi się to udało. Zrealizowałam to, co chciałam zrealizować. Nie zapomniałam tekstu i z największą przyjemnością wkrótce wykonam ten utwór a capella. Po prostu chciałam go zinterpretować w inny sposób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lidia Kopania - wiek, mąż, dzieci, Eurowizja, Instagram. Co o niej wiemy?

Lidia Kopania dumna z ostatniego miejsca w preselekcjach do Eurowizji

Wokalistka, w trakcie występu fałszowała i myliła słowa tekstu. W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że artystka chce opuścić scenę. Nie wiadomo co się stało z umiejętnościami wokalistki, która w 2009 r. reprezentowała Polskę w 54. Konkursie Eurowizji. Wyznała też, że jest bardzo zadowolona z ostatniego miejsca, które zajęła.

Uważam, że muzyka, to nie jest sport. Ja się cieszę, dziesiąte miejsce to bardzo dobre miejsce. Spośród ponad 300, które były. To dziesiąte miejsce uważam, że super - powiedziała Lidia.

Zaśpiewałabym po prostu znakomicie i przegrałabym z faworytem, a tak przynajmniej - no będzie huczało! - dodała.

Autorki utworu nie kryją rozczarowania – wydały oświadczenie

Po występie gwiazdy, głos zabrały autorki piosenki Ylvy i Lindy Persson, które nie kryły rozczarowania.

To był smutny moment dla nas autorek podczas występu na żywo Lidii Kopani w finale polskich preselekcji do Eurowizji. Liczyłyśmy na coś profesjonalnego od byłej uczestniczki Eurowizji, jednak niestety [Lidia] zaśpiewała nie naszą melodię i nie nasze słowa, które stworzyłyśmy. Chciałyśmy zaznaczyć, że jako autorki piosenek nie miałyśmy wpływu na to, co celowo zrobiła na scenie i nie chcemy być z tym łączeni. Dobra piosenka poszła na zmarnowanie" - czytamy w oświadczeniu artystek

Eurowizja 2022 - piosenki z polskich preselekcji