Gwiazdy

Leon Olek - kim jest uczestnik The Voice Kids i preselekcji na Eurowizję Junior 2023?

2023-09-24 13:26

Leon Olek to kolejny młody talent, który zachwyca polskich widzów. Chłopiec dał się poznać szerokiej publiczności dzięki udziałowi w programie The Voice Kids. Teraz jest jednym z głównych faworytów do wyjazdu na Eurowizję Junior 2023. Jeśli tak się stanie, będzie pierwszym w historii chłopcem reprezentującym Polskę! Co o nim wiemy?

Leon Olek to młody artysta, którego kojarzyć mogą głównie fani muzycznych programów telewizyjnych. 2023 rok jest dla niego przełomowy, ponieważ wystąpił w aż dwóch popularnych formatach. Pierwszy przyniósł mu rozgłos, a drugi może przynieść mu wyjazd na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Internauci szukają informacji na temat nastoletniego Leona Olka. Co o nim wiemy? Najbardziej przydatne ciekawostki zgromadziliśmy w tym artykule.

Eurowizja 2024 - to ON będzie reprezentował Polskę? Pierwszy oficjalny kandydat!

Leon Olek - wiek

Ile lat ma Leon Olek? W 2023 roku chłopiec skończył 13 lat.

Leon Olek - skąd pochodzi?

Leon Olek pochodzi z Tarnowa Podgórnego. To wieś położona w okolicach Poznania.

Natasza Urbańska o muzyce, rodzinie i hejcie. Zobaczymy ją w The Voice Kids!

Leon Olek - szkoła

Leon jest nie tylko utalentowany muzycznie, ale także pracuje nad swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie. Od kilku lat uczęszcza też do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym, gdzie uczy się w klasie fortepianu.

Leon Olek - zainteresowania

Leon jest wielkim wielbicielem sportu. W wolnym czasie lubi grać w tenisa stołowego i w siatkówkę.

Leon Olek - The Voice Kids

Leon był jednym z uczestników 6. edycji The Voice Kids. Na Przesłuchaniu w ciemno zachwycił występem z piosenką Talking To The Moon. Trafił do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Dotarł aż do wielkiego finału, gdzie przegrał z koleżanką z tego samego teamu - Martyną Gąsak.

Leon Olek - Eurowizja Junior

Leon Olek jest jednym z kandydatów do reprezentowania Polski na Eurowizji Junior 2023. Wziął udział w programie Szansa na sukces, gdzie zostanie wybrany polski kandydat. W pierwszym odcinku wykonał hit Counting Stars zespołu OneRepublic i decyzją jury zakwalifikował się do finału. 24 września dowiemy się, czy będzie nas reprezentował na konkursie w Nicei.

Leon Olek - Instagram

Leon prowadzi konto na Instagramie. Można go tam znaleźć pod nazwą @leon_olek. Obserwuje go ponad 5 tysięcy użytkowników.