Lekcje online od listopada 2021? Minister nie pozostawia wątpliwości

2021-10-16 9:19
Lekcje online
Autor: Tim Miroshnichenko (Pexels)

Lekcje online to coś, co wywołuje wiele emocji wśród uczniów i rodziców. Choć we wrześniu wszyscy powrócili do placówek, pogłoski o czwartej fali koronawirusa sprawiły, że zaczęły się spekulacje na temat powrotu do nauki zdalnej. Głos w sprawie zabrał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Czy uczniowie wrócą do domów?

Lekcje online od listopada 2021? Minister nie pozostawia wątpliwości. Rok szkolny 2021/2022 trwa w najlepsze. Od września wszystkie klasy powróciły do nauki stacjonarnej, jednak w szkołach muszą być nadal zachowane zasady bezpieczeństwa. W większości placówek wymagane są maseczki, a także obowiązkowa dezynfekcja rąk. Niestety pandemia w naszym kraju wciąż trwa, a w ostatnim czasie można było zaobserwować wzrost zachorowań. W czwartek 14 października 2021 poinformowano, że w ciągu doby zdiagnozowano 3 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Można więc zauważyć skos w porównaniu do poprzednich tygodni. Rodzice i ich dzieci już zastanawiają się, czy to oznacza, że należy przygotować się na powrót do nauki w domu. Czy należy się tego obawiać?

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Lekcje online od listopada 2021? Słowa ministra

- Nie będzie żadnej nauki zdalnej w najbliższej, dającej się przewidzieć przyszłości. To są liczby, które przewidywaliśmy już kilka miesięcy temu - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas wywiadu w programie Kwadrans Polityczny w Telewizji Polskiej.

Sonda
Czy lekcje online powinny wrócić?

Nauka zdalna - co to?

Wiele osób, które nie mają do czynienia z polskim systemem edukacji, może się zastanawiać, czym tak właściwie jest nauka zdalna. To nic innego jak nauka w domu. Lekcje są prowadzone online przez wideorozmowy, a uczniowie komunikują się z klasą poprzez specjalne programy, jak np. Zoom czy Google Classroom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze