Lady Gaga zachwyciła wykonaniem hymnu. Im się jednak nie udało

Lady Gaga
Autor: OLIVIER DOULIERY/AFP/East News

Wykonanie hymnu państwowego to nie lada wyróżnienie, ale zarazem wyzwanie. Są gwiazdy, które poradziły sobie z nim doskonale, jak i takie, które raczej wolałyby zapomnieć o swoich występach. Czyje wykonania przeszły do historii jako te odbierające mowę, a które stały się pożywką dla odbiorców na długie lata? Przypominamy.

Hymny w wykonaniu gwiazd muzyki zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W końcu dla każdego kraju hymn jest jednym z najważniejszych symboli narodowych, który z dumą rozbrzmiewa w trakcie międzynarodowych imprez. 20 stycznia odbyła się oficjalna inauguracja Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ceremonię uświetniła Lady Gaga, która zaśpiewała na żywo hymn USA The Star-Spangled Banner. Gwiazda mocno wspierała kandydaturę Bidena przed i w trakcie wyborów.

Wykonanie Lady Gagi spotkało się z zachwytem na całym świecie. Internauci zgodnie stwierdzili, że jest ono jednym z najlepszych w historii. Podobne reakcje wywołał występ piosenki w 2016 roku, kiedy otworzyła wydarzenie Super Bowl, śpiewając The Star-Spangled Banner. Nie wszyscy artyści i ich interpretacje hymnu zostały jednak równie ciepło przyjęte. Niektóre z nich przeszły do historii jako kompletne porażki. W wideo poniżej przypominamy, kto sobie poradził z tym zadaniem, a kto wolałby o nim zapomnieć.

Hymny w wykonaniu gwiazd. Kto sobie poradził, a kto nie?
Najnowsze