Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland?

2016-11-17 16:05
Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland?
Autor: fot. okładka płyty Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland?

Kungs wystąpi w Voice of Poland! Zaprezentuje swój największy hit, który na pewno znacie. Przekonajcie się o tym na ESKA.pl!

Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland? Założymy się, że jeśli nic nie mówi wam pseudonim tego artysty, to i tak znacie jego największy hit. Karierę młodego Francuza przybliżamy na ESKA.pl. Jego przebój pt. This Girl zajął czołowe miejsca na europejskich listach hitów, a melodia utworu już zawsze będzie się kojarzyć z wakacjami 2016 roku. Właśnie ten kawałek usłyszycie w sobotę, 19 listopada 2016 w Voice of Poland! Oglądajcie od godziny 20:05.

Kungs - kim jest

Pod pseudonimem KUNGS ukrywa się zaledwie 19-letni Francuz Valentin Brunel. Swoją przygodę z muzyką Kungs zaczął od słuchania przepastnej, ale bardzo zróżnicowanej kolekcji swoich rodziców – od Niny Simone poprzez Raya Charlesa i Benjamina Clementine, aż po The Rolling Stones. Do tego doszły jego szkolne fascynacje indie rockiem, a głównie zespołami Phoenix i The Kooks, a potem muzyką house. Intensywne poszukiwania muzyczne Kungsa zdecydowanie odcisnęły piętno na jego twórczości - soulowe wokale mieszają się z popowymi melodiami, beatami disco, funk czy house. Wszystko jest dozwolone! Przygodę z produkcją Kungs zaczął od zabawy z remixami. Pierwsze domowe remixy – swoje wersje utworów Boba Marleya i Lany Del Rey, jakie Kungs umieścił na Soundcloud dla znajomych, wywołały tak duże zainteresowanie, że zaczęły się pojawiać propozycje o jakich Kungs nawet nie marzył. Posypały się nie tylko oferty występów w klubach, ale też remixów, w tym od Axwella & Ingrosso, a także Lost Frequencies! Efekty współpracy z Lost Frequencies przerosły najśmielsze oczekiwania młodego producenta – remix przekroczył 30 milionów streamów na SoundCloudzie i 60 milionów na Youtube! To okazało się jedynie wstępem do wielkiej muzycznej przygody Kungsa.

Pierwszym solowym singlem artysty był This Girl – nowa wersja utworu australijskiej grupy Cookin’ On 3 Burners. W ciągu zaledwie jednego miesiąca singiel trafił na 1.miejsce listy sprzedaży we Francji, w rezultacie zyskując status diamentowej płyty z ilością 4 milionów sprzedanych singli na świecie, w tym ponad 400 milionów streamów! Oszałamiający sukces „This Girl” stał się impulsem do dalszych brzmieniowych eksperymentów Kungsa!

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze