Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland?

i

Autor: fot. okładka płyty Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland?

Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland?

2016-11-17 16:05

Kungs wystąpi w Voice of Poland! Zaprezentuje swój największy hit, który na pewno znacie. Przekonajcie się o tym na ESKA.pl!

Kungs - kim jest gwiazda w Voice of Poland? Założymy się, że jeśli nic nie mówi wam pseudonim tego artysty, to i tak znacie jego największy hit. Karierę młodego Francuza przybliżamy na ESKA.pl. Jego przebój pt. This Girl zajął czołowe miejsca na europejskich listach hitów, a melodia utworu już zawsze będzie się kojarzyć z wakacjami 2016 roku. Właśnie ten kawałek usłyszycie w sobotę, 19 listopada 2016 w Voice of Poland! Oglądajcie od godziny 20:05.

Kungs - kim jest

Pod pseudonimem KUNGS ukrywa się zaledwie 19-letni Francuz Valentin Brunel. Swoją przygodę z muzyką Kungs zaczął od słuchania przepastnej, ale bardzo zróżnicowanej kolekcji swoich rodziców – od Niny Simone poprzez Raya Charlesa i Benjamina Clementine, aż po The Rolling Stones. Do tego doszły jego szkolne fascynacje indie rockiem, a głównie zespołami Phoenix i The Kooks, a potem muzyką house. Intensywne poszukiwania muzyczne Kungsa zdecydowanie odcisnęły piętno na jego twórczości - soulowe wokale mieszają się z popowymi melodiami, beatami disco, funk czy house. Wszystko jest dozwolone! Przygodę z produkcją Kungs zaczął od zabawy z remixami. Pierwsze domowe remixy – swoje wersje utworów Boba Marleya i Lany Del Rey, jakie Kungs umieścił na Soundcloud dla znajomych, wywołały tak duże zainteresowanie, że zaczęły się pojawiać propozycje o jakich Kungs nawet nie marzył. Posypały się nie tylko oferty występów w klubach, ale też remixów, w tym od Axwella & Ingrosso, a także Lost Frequencies! Efekty współpracy z Lost Frequencies przerosły najśmielsze oczekiwania młodego producenta – remix przekroczył 30 milionów streamów na SoundCloudzie i 60 milionów na Youtube! To okazało się jedynie wstępem do wielkiej muzycznej przygody Kungsa.

Pierwszym solowym singlem artysty był This Girl – nowa wersja utworu australijskiej grupy Cookin’ On 3 Burners. W ciągu zaledwie jednego miesiąca singiel trafił na 1.miejsce listy sprzedaży we Francji, w rezultacie zyskując status diamentowej płyty z ilością 4 milionów sprzedanych singli na świecie, w tym ponad 400 milionów streamów! Oszałamiający sukces „This Girl” stał się impulsem do dalszych brzmieniowych eksperymentów Kungsa!