Kto w finale Eurowizji 2022? WYNIKI półfinału 10 maja [UCZESTNICY, LISTA]

2022-05-11 8:29

Wyniki pierwszego półfinału Eurowizji 2022 przydadzą się wszystkim, którzy przegapili te wydarzenie. Kto jest w finale? Z kim być może Polska zawalczy o zwycięstwo? Poznajcie pierwszych dziesięciu finalistów, których wybrali widzowie, a także specjalne eurowizyjne jury - już teraz!

Spis treści

 1. Kto w finale Eurowizji 2022? WYNIKI półfinału
 2. Eurowizja 2022: kiedy Polska?

Kto w finale Eurowizji 2022? Wyniki półfinału 10 maja są arcyważne dla dalszych losów wydarzenia. Kto jest w finale Eurowizji 2022? Kto wygrał półfinał 10.05.2022? Odpowiedzi na te pytania przydadzą się każdej osobie, która z różnych powodów nie mogła oglądać pierwszej części 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wiele osób, które oglądały transmisję na żywo zastanawiały się także, dlaczego nie ma Polski 10.05.2022, a odpowiedź na te pytanie jest banalnie prosta. W pierwszym półfinale wzięło udział 17 reprezentacji narodowych. Wśród nich Albania, której pozycja po próbach nieco spadła, Norwegia, która zachwyciła występem, a także Ukraina, która jest największym faworytem do zwycięstwa. To właśnie Kalush Orchestra wzbudza największe zainteresowanie mediów w Turynie.

Krystian Ochman - wiek, rodzina, wzrost, dziewczyna, dziadek, Eurowizja, pochodzenie

Eurowizja 2022 RELACJA: pierwszy półfinał 10.05.2022 NA ŻYWO [WYNIKI, WYSTĘPY]

Krystian Ochman chwilę przed występem! Opowiada nam o kulisach Eurowizji! [TYLKO U NAS]

Kto w finale Eurowizji 2022? WYNIKI półfinału

Wyniki półfinału 10 maja 2022 są zaskakujące? Przed wydarzeniem mówiło się, że pewniakiem do miejsca w czołowej dziesiątce jest Ukraina, Albania, Norwegia, Portugalia, Grecja, czy chociażby Holandia. Czy te przewidywania się sprawdziły? Kto w finale Eurowizji 2022? 10 maja poznaliśmy wyniki pierwszego półfinału. Oto pierwsza finałowa dziesiątka:

 • Szwajcaria: Marius Bear - Boys Do Cry
 • Armenia: Rosa Linn - Snap
 • Islandia: Systur - Með hækkandi sól
 • Litwa: Monika Liu - Sentimentai
 • Portugalia: Maro - Saudade, saudade
 • Norwegia: Subwoolfer - Give That Wolf a Banana
 • Grecja: Amanda Georgiadi Tenfjord - Die Together
 • Ukraina: Kalush Orchestra - Stefania
 • Mołdawia: Zdob i Zdub i Advahov Brothers - Trenuleul
 • Holandia: S10 - De diepte

Eurowizja 2022: kiedy Polska?

Kiedy Polska na Eurowizji 2022? Krystian Ochman, który wywalczył bilet na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji w Turynie, pojawi się na wielkiej scenie już 12 maja 2022. W trakcie drugiego półfinału wykona utwór River, który już podczas próby wywoływał ciarki wśród obecnych dziennikarzy. Teraz te same ogromne emocje będą towarzyszyć wszystkim widzom w Europie.

Eurowizja 2022 - jak głosować na Polskę za granicą? Lista numerów SMS w innych krajach

Sonda
Uważasz, że Krystian Ochman ma szanse na wygranie Eurowizji?

Krystian Ochman w finale Eurowizji?

Posłuchaj, jak tuż przed konkursem jego szanse oceniał ekspert!

Listen to "Eurowizja 2022: Jakie szanse ma Krystian Ochman? Zapytaliśmy eksperta!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze