Kto to crush? Internetowy slang bez tajemnic!

2017-05-05 20:43
Kto to crush?
Autor: fot. freeimages.com - yasin öztürk Kto to crush?

Mój crush - co to znaczy? Coraz więcej nastolatków używa tego anglojęzycznego określenia, jednak nie wszyscy wiedzą, kogo w tym momencie mają na myśli. Na ESKA.pl sprawdzamy, jaka jest poprawna definicja słowa crush.

Kto to jest crush? Takie pytanie zadaje sobie sporo osób, które nie są do końca na czasie ze wszystkimi określeniami ze slangu młodzieżowego i internetowego. - Mój crush... - zaczynające się od takich słów zdanie pada z ust dużej części współczesnych nastolatków przynajmniej kilka razy dziennie. Nie macie zielonego pojęcia, co to znaczy crush, ale wstydzicie się zapytać? Już spieszymy z pomocą!
>> Co to znaczy xD, #tbt, nwm i YOLO? Kim jest tumblr girl?

Crush - co to znaczy?

Crush to nic innego jak określenie wzięte żywcem z potocznego języka angielskiego. Niezwykle popularne wśród młodzieży słowo oznacza osobę, która nam się bardzo podoba lub w której wręcz jesteśmy zakochani. Warto dodać, że mówiąc o "kraszu" często używa się też określenia celebrity crush. Jeśli ktoś was o to zapyta, to oznacza, że chce się dowiedzieć, jaka znana osoba np. piosenkarz, aktor, sportowiec czy model jest największym obiektem waszych westchnień.

Crush - polski odpowiednik popularnego słowa

Jeśli zastanawiacie się, jakim polskim słowem możnaby zastąpić anglojęzycznego "krasza", to chyba najodpowiedniejsze byłoby w tym przypadku słowo sympatia. Wydaje się ono jednak zbyt staromodne, aby można było go używać zamiennie ze słowem crush - zwłaszcza w rozmowach prowadzonych w internecie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze