Krzysztof Jary Jaryczewski - Oddział Zamknięty, wiek, dzieci, choroba, żona, Instagram

2020-04-04 20:47 kw
Krzysztof Jary Jaryczewski
Autor: wbf

Krzysztof Jary Jaryczewski to polski muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów, a także współzałożyciel oraz pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty. Od 2013 roku stoi na czele formacji Jary Oddział Zamknięty, która stanowi osobą kontynuację znanego zespołu. Czego jeszcze nie wiecie o znanym muzyku? Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące Krzysztofa Jaryczewskiego.

Krzysztof Jary Jaryczewski – Oddział Zamknięty, wiek, dzieci, choroba, żona, Instagram – to informacje, które najbardziej interesują was w temacie muzyka. Krzysztof Jaryczewski swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku szesnastu lat. Początkowo brał udział w mszach beatowych oraz występował jako basista zespołu Tani Hotel. W 1979 roku wraz z perkusistą Jarosławem Szlagowskim zaprosili do współpracy gitarzystę Wojciecha Pogorzelskiego oraz basistę Pawła Mścisławskiego i utworzyli formację Oddział Zamknięty. W takim składzie grupa nagrała dwa albumy, które cieszyły się ogromną popularnością. Grupa odnosiła coraz większe sukcesy. Niestety Krzysztof Jary Jaryczewski musiał przerwać swoją karierę ze względu na ciężką chorobę.

Krzysztof Jary Jaryczewski – wiek

Muzyk urodził się 21 lutego 1960 roku w Warszawie. Ma 60 lat.

Krzysztof Jary Jaryczewski – żona, dzieci

Jary jest żonaty z Hanną Jaryczewską. Ma córkę Maję oraz syna Marka.

Krzysztof Jary Jaryczewski – choroba

Jak już było wspomniane, Jary będąc u szczytu kariery, musiał ją zawiesić. Wszystko przez bardzo poważną chorobę, spowodowaną nadużywaniem alkoholu i narkotyków. Doznał on paraliżu strun głosowych, czego skutkiem była utrata głosu na kilka lat. Muzyk musiał opuścić Oddział Zamknięty. Na początku 2017 roku przeszedł zabieg przeszczepu wątroby.

Krzysztof Jaryczewski – Oddział Zamknięty

Jary w 2013 roku założył Jary OZ. W składzie grupy znaleźli się wówczas Krzysztof Zawadka, Andrzej Potęga, Zbyszek Bieniak, Michał Kłopocki. W 2016 roku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany Jary OZ – Krzysztof Jaryczewski. Aktualnie miejsce Michała Kłopockiego zajmuje Michał Biernacki.

Krzysztof Jary Jaryczewski - Instagram

Krzysztof Jaryczewski ma konto na Instagramie - @krzysztof_jaryczewski.

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze