Król po angielsku. Edyta Górniak i Gromee pojadą z piosenką na Eurowizję?!

2019-08-19 12:53 RW
Król po angielsku! Edyta Górniak i Gromee pojadą na Eurowizję?!
Autor: Mateusz Jagielski/East News

Duet Edyta Górniak i Gromee spowodował, że w oczach fanów pojawiły się łzy wzruszenia. Stało się tak za sprawą utworu Król, a dokładniej jego przejmującego, pełnego emocji tekstu. Okazuje się, że utwór ma pojawić się w anglojęzycznej wersji. Czy to znak, że mamy kandydata na Eurowizję? Szczegóły sprawdzamy na ESKA.pl

Edyta Górniak i Gromee długo nie kazali czekać na swój wspólny kawałek. Piosenka Król pojawiła się tydzień po tym, gdy została oficjalnie zapowiedziana. Po premierze została bardzo dobrze przyjęta, a fani dziękowali za ogromne emocje zawarte w melodii, jak i samym tekście. Opowiada ona o mężczyźnie, który żyje w swoim własnym, egoistycznym świecie. Mowa o królu życia w nienawiści i zemście.

Edyta Górniak i Gromee - Eurowizja

Edyta Górniak i Gromee mają wspomnienia związane z Eurowizją. Diwa polskiej sceny muzycznej zajęła najlepszą pozycję w całej historii eurowizyjnych startów Polski. W 1994 roku wyśpiewała utwór To nie ja, za sprawą którego zajęliśmy 2. miejsce. Nieco gorzej konkurs - pod względem zajętej pozycji wspomina Gromee. Andrzej Gromala wspólnie z Lukasem Meijerem w 2018 roku zajęli 14. miejsce w II półfinale, co oznacza, że piosenka Light Me Up nie wybrzmiała podczas Wielkiego Finału 63. Konkursu Eurowizji. Krakowski producent uważa jednak, że dla niego to niesamowite doświadczenie i nie wykluczył swojego udziału na Eurowizji w przyszłości. Czy to jest właśnie ten moment?

Być może tak, ponieważ Edyta Górniak, podczas instagramowej transmisji na żywo wyjawiła tajemnicę. Po kilkunastu minutach opowiadania o piosence Król, przyszedł czas na pytania fanów śledzących relację live na InstaStories. Jeden z oglądających zapytał artystkę, czy powstanie anglojęzyczna wersja utworu Król. Edyta Górniak zareagowała bardzo żywiołowo mówiąc żartobliwie: wszystkie zepsuliście i już nie będzie tajemnicy. Jednocześnie potwierdziła, że jest plan, by takowa wersja powstała.

Edyta Górniak i Gromee na Eurowizji? Z pewnością to byłaby dobra informacja dla wszystkich miłośników tego konkursu. Zastanawiacie się z pewnością, jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o eurowizyjny regulamin. W końcu utwór pojawił się premierowo w sierpniu, a zgodnie z obowiązującymi zasadami, eurowizyjna piosenka musi ukazać się po 1 września. Doskonale pamiętamy sytuację z Lanberry, która zgłosiła się do krajowych preselekcji. Utwór Piątek pojawił się 5 sierpnia 2016 roku, natomiast anglojęzyczna wersja singla - Only Human - została ujawniona do odsłuchu 26 września 2016, więc ta druga miała prawo być zgłoszona do konkursu.

Zgodnie z eurowizyjnym regulaminem, w przypadku, gdy zgłaszany utwór był upubliczniony przed 1 września 2016 r. na platformach społecznościowych i streamingowych, Artysta ma obowiązek poinformować o tym fakcie w zgłoszeniu. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu piosenki do konkursu podejmuje Telewizja Polska w porozumieniu z Europejską Unią Nadawców.

Najnowsze