Koniec z przerwami na papierosa w pracy - nowe przepisy dla palaczy

i

Autor: Fot. Reporters / STG/REPORTER/ East News Popielniczka

Koniec z przerwami na papierosa w pracy - nowe przepisy dla palaczy

2018-02-13 12:58

Poznaliśmy kolejne zmiany w Kodeksie pracy, które nie spodobają się pracownikom. Jedna z najważniejszych zakłada koniec tak zwanych 'przerw na papierosa'. Przeczytajcie więcej na ESKA.pl

Koniec z przerwami na papierosa i poprawianiem makijażu w pracy? Wszystko na to wskazuje. To własnie ponadwymiarowego czasu pracy dotyczy najważniejsza nowelizacja Kodeksu pracy. Jak infrormuje Dziennika Gazeta Prawna, zmieniony ma zostać sposób wypłacania wynagordzenia za nadgodziny czy pracę w nocy. Ustalono również w ile niedziel w ciągu roku będzie można pracować i co z czasem, który spędzaliśmy do tej pory na przerwach na papierosa czy herbatę. 

Zmiany w wypowiadaniu umów o pracę. Szef będzie mieć problem ze zwolnieniem pracownika!

Autor: brak danych

  Przepisy z nowego kodeksu pracy w życie wejdą jeszcze w 2018 roku. Największa zmiana będzie oczywiście zawieranie umów. Obecne 'śmierciówki' zastąpione zostaną przez 3 rodzaje nowych umów: o pracę dorywczą, sezonową i nieetatową. Będą one jednak z

Koniec z przerwami na papierosa - nowe przepisy

Nowelizacja przewiduje poważne zmiany w kwestii 'przerwy na papierosa'. Osoby palące opuszczają biuro nawet kilka razy dziennie. Czasem chodzi o nałóg, czasem to kwestia chwili odpoczynku i rozprostowania kości. Nowe przepisy maja jednak to zmienić. Jeśli pracodawca pozwala na przerwy na papierosa, będzie mógł wymagać od osób, które z nich korzystają by ten czas odpracowały. Może to oznaczać nawet godzinę dłużej w pracy. Pełny projek poznamy jednak dopiero w połowie marca. 

Nadgodziny - zmiany w wypłacaniu wynagrodzenia

Zmiany w Kodeksie pracy miałyby również przewidywać inny sposób wypłacania wynagrodzenia za nadgodziny. Nie otrzymywalibyśmy juz pieniędzy razem z wypłatą. Znajdowałyby się na specjalnym subkoncie prowadzonym przez pracodawcę. Pracownicy w okresie mniej intensywnym mogliby być zwalniani z pracy, a z tych pieniędzy wypłacanoby im pensję. Nowy Kodeks pracy przewiduje również od 3 do 6 niedziel w roku pracujących.