Koniec kariery Lorda Kruszwila? Jego kanał zgłoszony na policję i do prokuratury!

2019-06-06 11:20
Koniec kariery Lorda Kruszwila? Jego kanał zgłoszony na policję i do prokuratury!
Autor: screen z filmu na YouTube: ROZWALIŁEM SAMOCHÓD SZOFERA | LORD KRUSZWIL (fot. https://www.youtube.com/channel/UC4uocvXN4aPFQG6paBaMb1A) Koniec kariery Lorda Kruszwila? Jego kanał zgłoszony na policję i do prokuratury!

Lord Kruszwil, czyli jeden z najpopularniejszych polskich twórców na YouTube, popełnił przestępstwo? Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do policji i prokuratury. Na kanale pojawiły się filmy, w których mogło dojść do nielegalnego wykorzystywania nieletnich. Więcej szczegółów przybliżamy na ESKA.pl

Koniec kariery Lorda Kruszwila? Jeden z najpopularniejszych twórców w serwisie YouTube miał popełnić przestępstwo. Tak twierdzi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który skierował doniesienia na policję i do prokuratury. Na kanale Lorda Kruszwila pojawiły się filmy, w których mogło dojść do nielegalnego wykorzystywania nieletnich. W zawiadomieniu chodzi m.in. o film, w którym twórcy mieli zmusić 10-letniego chłopca do dotykania, a także oceniania miejsc intymnych kobiet. Małoletni chłopiec w nagraniu używa wulgarnych słów. 

Zobacz: YouTube Music w Polsce - co to i ile kosztuje?

Przeczytaj też: Lord Kruszwil i jego filmy usunięte z YouTube. Rozżalony twórca apeluje o wsparcie!

Lord Kruszwil - zawiadomienie

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił na policję i do prokuratury trzy filmy. W pierwszym chodzi o wspomnianego 10-latka, który dotyka i ocenia miejsca intymne kobiet, na drugim autor kanału nakłania kobiety do współpracy za korzyści materialne, a na trzecim chodzi o psychiczne znęcanie się nad dzieckiem. O wszystkim dowiedzieliśmy się za pośrednictwem profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku. Czytamy: 

(...) przyjmujący pseudonimy Lord Kruszwil i Kamerzysta, dochodzi m.in. do nakłaniania do poddawania się innym czynnościom seksualnym przez nieletniego poprzez dotykanie intymnych części ciała przypadkowych kobiet, rozpowszechniania takich treści przez internet, demoralizacji małoletniego. Dorośli mężczyźni publicznie znieważają małoletniego słowami takimi jak "ch...*u j...any mały".

Lord Kruszwil swój kanał założył w lipcu 2017 roku. Znajdziemy na nim filmy, które - często z ironią - pokazują sposób życia dzisiejszej młodzieży. Lord Kruszwil ma obecnie ponad 2,7 mln subskrypcji, a jego materiały wideo mają łącznie ponad 447 mln wyświetleń. Serwis wirtualnemedia.pl, poinformował, że kontrowersyjne filmy zostały usunięte przez samego twórcę. Dowiedział się również, że zarząd Lifetube, czyli sieci partnerskiej opiekującej się Kruszwilem, zdecydował się zrezygnować ze współpracy z kontrowersyjnym youtuberem.  

W przypadku Lorda Kruszwila do tej pory wychodziliśmy z założenia, że lepiej jest mieć ten kanał pod kontrolą - m.in. dzięki naszej interwencji filmy przekraczające granice norm społecznych zostały usunięte, a kilka nigdy nie zostało opublikowanych. (...) Kruszwil w swoich publikacjach posunął się jednak zdecydowanie za daleko. Treści zamieszczane przez twórcę są zdecydowanie poza granicami kontrowersji i nie możemy ich wspierać. W związku z tym kończymy współpracę z kanałem Lord Kruszwil. Oznacza to koniec wszelkich form partnerstwa z tym twórcą

- powiedział Kamil Bolek z Lifetube w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl. Ostatnie filmy Lorda Kruszwila noszą tytuł: Zostałem kobietą, Przeszedłem całe miasto na boso oraz Rozwaliłem samochód szofera. Nie wiadomo, kiedy pojawią się kolejne materiały. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze