Kometa NEOWISE widoczna w Polsce - kiedy? Tego zjawiska nie można przegapić!

2020-07-12 22:00 MK
Kometa Neowise
Autor: MTI/Associated Press/East News

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich fanów astronomii, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych zjawisk na niebie. Kometa C/2020 F3 (NEOWISE) jest już możliwa do zaobserwowania w naszym kraju! Oznacza to, że po raz kolejny możemy podziwiać niecodzienny widok. O tym, kiedy najlepiej wypatrywać komety NEOWISE przeczytacie już teraz na ESKA.pl.

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE) jest już widoczna w Europie, w tym również w Polsce! Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich fanów niecodziennych widoków na niebie, którzy z niecierpliwością wyczekiwali nowych atrakcji. Choć za najbardziej obfitujący w zjawiska astronomiczne miesiąc uznaje się sierpień, głównie za sprawą regularnych deszczów spadających gwiazd, nie oznacza to, że pozostałe nie mają nic do zaoferowania w tej kwestii. W czerwcu, na niebie zaobserwować można było rój meteorów Czerwcowe Bootydy, natomiast w lipcu możliwa do zaobserwowania jest odkryta w marcu tego roku kometa C/2020 F3 (NEOWISE). W przypadku komet, powszechnym zjawiskiem jest ich przedwczesna śmierć. Obiekt C/2020 F3 (NEOWISE) przetrwał jednak swój przelot i 3 lipca przeleciał najbliżej Słońca. I choć najbliższe  podejście komety do Ziemi datowane jest na 23 lipca 2020, jest ona już widoczna w wielu europejskich krajach, w tym także w Polsce. Podpowiadamy, kiedy najlepiej spoglądać w niebo.

Hotplota.pl: Madonna o kulach na proteście; Taylor Swift wspomina zakończenie szkoły

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE) w Polsce - kiedy?

Wyjątkowy obiekt został już odnotowany miedzy innymi w Hiszpanii, Gracji oraz właśnie w Polsce. Najlepiej obserwować go nad ranem. Internauci dzielili się w sieci pierwszymi zdjęciami komety. W Bełchatowie był on widoczny gołym okiem poniedziałek 6 lipca, po godzinie 3:00 w nocy. By wychwycić kometę C/2020 F3 (NEOWISE), należy spoglądać w kierunku północny-wschód. W kolejnych dniach ma być ona widoczna jeszcze wyżej i mocniej. Najjaśniejsza ma być między 8 a 12 lipca - można obserwować ją gołym okiem!

Najnowsze