Kim jest Kubrick z nowej piosenki Taco Hemingwaya?

2018-07-13 13:52
Kim jest Kubrick z nowej piosenki Taco Hemingwaya?
Autor: fot./screen/youtube.com/Taco Hemingway/Movieclips/Warner Bros. Pictures Taco Hemingway

Cafe Belga, czyli nowa płyta Taco Hemingwaya, to 11 premierowych kawałków. Jednym z nich jest 'Reżyseria: Kubrick'. Na ESKA.pl dowiecie się, kim był ten człowiek.

Kim jest Kubrick z nowej piosenki Taco Hemingwaya? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu fanów rapera, którzy zdążyli już przesłuchać Cafe Belga. Płyta ukazała się bez żadnej zapowiedzi 12 lipca 2018 i od razu stała się wydarzeniem w świecie polskiej muzyki. Nowy album Taco Hemingwaya to 11 premierowych utworów. Jednym z nich jest Reżyseria: Kubrick. Warto dowiedzieć się, kim jest człowiek, który zainspirował Taco do stworzenia piosenki.

Taco Hemingway - nowa płyta bez zapowiedzi rapera! Sprawdź datę premiery i tracklistę Cafe Belga

Stanley Kubrick - kim był człowiek z piosenki Taco?

W piosence Reżyseria: Kubrick mowa jest o Stanleyu Kubricku. Był to jeden z najwybitniejszych reżyserów filmowych w dziejach. Urodził się 26 lipca 1928 w Nowym Jorku, w rodzinie imigrantów z Ukrainy. Stanley od dziecka zdradzał talent artystyczny. Początkowo zajmował się fotografią, ale wkrótce poświęcił się reżyserii. Szybko okazało się, że jest genialnym twórcą, a jego filmy odmieniają świat kina.

📽 Stanley Kubrick #StanleyKubrick#Director Post udostępniony przez 🌛Quèdate.Luna🌜 (@quedateluna_)

Do największych dzieł Stanleya Kubricka należą 2001: Odyseja kosmiczna, Mechaniczna Pomarańcza, Pełen magazynekLśnienie. Nawiązania do wszystkich tych filmów pojawiają się w piosence Taco Hemingwaya. Przykładowo, wers po angielsku - All work and no play - to słowa Jacka, oszalałego pisarza z Filmu Lśnienie.

Taco Hemingway - nowa płyta to nie wszystko! Tajemnicza EP-ka i dodatki do Cafe Belga

Dlaczego Taco Hemingway śpiewa akurat o Kubricku? Wyjaśnienie pada pod koniec utworu Reżyseria: Kubrick. Posłuchacie go poniżej. Ze względu na niektóre treści, jest on przeznaczony dla osób 18+.

Zobaczcie fragmenty filmów Stanleya Kubricka, o których Taco Hemingway wspomina w swojej piosence:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze