Kim jest KęKę? Od listonosza do szczytów list sprzedaży płyt. Historia rapera.

2016-10-21 13:03

Kim jest KęKę? Raper o nietypowej ksywce, który dziś króluje na listach sprzedaży płyt w Polsce ma za sobą niesamowitą historię. Poznajcie jedną z najciekawszych postaci polskiego hip-hopu!

Kim jest KęKę? To pytanie zadaje sobie wiele osób w całej Polsce, które w ostatnim czasie sprawdzały notowania listy OLiS. Jego płyty sprzedają się jak świeże bułeczki, a kolejne nakłady się wyczerpują. Raper z Radomia, który odniósł gigantyczny jak na polskie warunki sukces ma za sobą niesamowitą historię, która doprowadziła go na szczyt.

KęKę - od listonosza do gwiazdy polskiego hip-hopu

Pochodzący z Radomia raper przez wiele lat działał w tzw. podziemiu gdzie nagrywał kawałki m.in. w projekcie BOAs. W tym czasie nie utrzymywał się z muzyki, ale pracował m.in. jako listonosz. Jego prosty język i podwórkowa stylistyka zyskały mu wielu fanów, co doprowadziło do podpisania kontraktu z wytwórnią Prosto. Tam ukazały się jego dwa pierwsze albumy - Takie Rzeczy oraz Nowe Rzeczy. Trzecią płytę zatytułowaną Trzecie Rzeczy wydał już we własnej wytwórni i to właśnie ona podbija listy sprzedaży w ostatnich tygodniach, choć w notowaniu pojawiają się wszystkie trzy krążki! Na przestrzeni tych trzech materiałów (kompletnie pozbawionych gości!) dokonała się niezwykła ewolucja radomskiego rapera.

Kim jest KęKę? Gwiazda rapu po niezwykłej przemianie

Raper na pierwszej z tych trzech płyt oraz w etapie podziemnym prezentował zupełnie inne podejście niż na nowej - Trzecie Rzeczy. Od balangowicza, który lubi imprezować po całym kraju i śpiewać Grzesiuka po pijaku, stał się odpowiedzialnym ojcem i mężczyzną, który odważnie stawia czoła własnym słabościom. Choć może wydawać się, że to niepopularna tematyka w dzisiejszych czasach, fani KęKiego uważają inaczej. Posłuchajcie singli z każdej z trzech płyt:

KęKę - Nigdy DośćKęKę - Jeden KrajKęKę - Presja