IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

i

Autor: Unsplash - Filip Bunkens IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2021? Zima zbliża się wielkimi krokami

2021-11-19 21:40

Zima 2021 zbliża się wielkimi krokami. W ostatnich tygodniach można zauważyć spadek temperatury. Wszyscy zadają sobie jedno pytanie - kiedy spadnie pierwszy śnieg? Czy musimy przygotować się na śliskie drogi oraz zaspy przed domem? Sprawdziliśmy, co na ten temat sądzi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2021? Zima zbliża się wielkimi krokami. Ostatnia pora roku nadchodzi. Dla jednych to dobra informacja, a dla innych bardzo zła. Zima zawsze wywołuje skrajne emocje - albo ją kochamy, albo nienawidzimy. Powoli zbliżamy się do końca listopada, a to oznacza początek grudnia. To właśnie wtedy rozpoczyna się mroźny okres roku. W ostatnich latach zima potrafiła jednak zaskoczyć wcześniej lub pojawiała się dopiero po świętach. Jak będzie tym razem? Nad tym zastanawiają się Polacy. Pierwszy śnieg może okazać się problematyczny. Wiąże się to z utrudnieniami w komunikacji. Kiedy należy spodziewać się pierwszych opadów. Sprawdziliśmy, co sądzi na ten temat IMGW.

Pogoda długoterminowa 2021 - czy będzie jeszcze ciepło?

Zimowe czy całoroczne? Jakie opony wybrać? [TEST ZIMÓWEK] | ESKA XD - Prosto z salonu #36

Zima 2021 - kiedy pierwszy śnieg?

Meteorolodzy uważają, że pierwszy śnieg pojawi się już w grudniu, ale co najwyżej ma to być... śnieg z deszczem! Okazuje się, że opady samego śniegu trzeba jeszcze poczekać. - Wygląda na to, że wyż syberyjski pokaże swoją siłę i w styczniu oraz lutym możemy spodziewać się zimy ze śniegiem, który utrzyma się przez jakiś czas na gruncie - powiedział dla portalu Planeta Życie Grzegorz Walijewski, rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?

Zima - kiedy się zaczyna? Do kiedy trwa?

Początek astronomicznej zimy to 21 grudnia. W 2021 roku jest to przedostatni wtorek tego miesiąca. Kalendarzowa zima rozpoczyna się dzień później, czyli 22 września. Potrwa ona przez trzy miesiące. Według kalendarza kolejna pora roku, czyli wiosna, rozpoczyna się 21 marca.