Kiedy spadnie śnieg? Pierwszy śnieg w Polsce zimą 2015 - czeka nas Early Winter?

2015-11-26 9:45
Pierwszy śnieg już w październiku 2015?
Autor: pixabay.com Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Śnieg w 2015 już w listopadzie? Sprawdzamy prognozy pogody w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, kiedy spodziewać się pierwszych solidnych opadów śniegu w Polsce w 2015 roku. Czy pod koniec listopada czeka nas Early Winter? Sprawdź już teraz 

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w 2015 roku? Synoptycy ostrzegali, że pierwszych opadów śniegu możemy spodziewać się już w drugiej połowie października - i faktycznie tak się stało. Zima tradycyjnie zaskoczyła wszystkich i sypnęła białym puchem już 11 października, były to jednak krótkotrwałe opady i miały miejsce głównie na południu Polski. A kiedy możemy się spodziewać solidniejszej porcji białych gwiazdek?

Pierwszy śnieg 2015 w Polsce - gdzie spadł?

Pierwsze opady śniegu zapowiadające zimę 2015 wystąpiły na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Górnym Śląsku. Najbardziej sypało szczególnie w pasie Zakopane – Nowy Sącz – Kraków – Kielce.

Zima 2015 - kiedy zacznie się na dobre?

Pierwsze opady śniegu w październiku 2015 roku nie oznaczały jeszcze rozpoczęcia zimy. Śnieg stopniał szybko i już wszyscy zdążyli o nim zapomnieć. Czy w takim razie możemy spodziewać się śniegu w listopadzie 2015? Długoterminowa prognoza pogody na listopad 2015 wskazuje, że czeka nas dość ciepły miesiąc - a to oznacza, że jeśli chodzi o ewentualne opady, możemy spodziewać się jedynie deszczu, ponieważ śnieg pada wtedy, gdy temperatura jest zbliżona do 0 stopni lub ujemna.

Na razie wczesną zimę można tylko usłyszeć w piosence Gwen Stefani:

 

Najnowsze